Zespół Polywhale porzuca projekt wart 100 milionów dolarów. Czy to kolejny exit scam? | Wiadomości | CrypS.

Zespół Polywhale porzuca projekt wart 100 milionów dolarów. Czy to kolejny exit scam?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
polywhale

Polywhale Finance, pierwszy w historii projekt yield farmingu zbudowany na blockchainie Polygon został porzucony przez swój zespół. Powołał się on na złą tokenomię oraz warunki rynkowe. Istnieją jednak przesłanki, że był to klasyczny “rug pull”.

Polywhale: Kolejny exit scam?

Zespół podał w oficjalnym oświadczeniu, że porzuca projekt z powodu złej ekonomii tokenów i warunków rynkowych.

Zdecydowaliśmy, że nie będziemy dłużej rozwijać projektu z wielu powodów.

– napisał zespół w swojej ostatniej wiadomości na Telegramie

polywhale screen
Oświadczenie zespołu źródło: Telegram

Mimo, że zespół obwinia swoje odejście o tokenomię, istnieją przesłanki wskazujące na nikczemne zamiary. Oficjalna grupa Telegram została usunięta, a wśród członków społeczności panuje zgoda co do tego, że projekt ten był scamem. Członkowie społeczności opisują ten incydent jako “soft rug”, czyli sytuację, w której założyciele projektu porzucają projekt po wymianie własnych tokenów na stablecoiny.

Czym był Polywhale?

Polywhale Finance został uruchomiony w kwietniu 2021 roku przez anonimowy zespół. Funkcjonował jako platforma yield farmingu, oferując swoim użytkownikom szansę na niewiarygodnie wysokie zyski z ulokowanych kryptowalut. Użytkownicy mogli stakować różne tokeny, w tym Matic, Quick i kilka innych. W zamian otrzymywali nawet 1000% APR wypłacane w natywnym tokenie nazwanym Krill.

Do ostatniego tygodnia, całkowita wartość zablokowana (TVL) w Polywhale wynosiła ponad 100 milionów dolarów. Jednak ostatnio zespół zaczął wyciągać środki ze swojego skarbca. Ta konkretna transakcja pokazuje, że zespół wydrenował ponad 1 milion dolarów. Środki miały być przeznaczone na przyszły rozwój projektu, jednak zostały wysłane do prywatnych portfeli.

Wkrótce po tym, jak zespół ogłosił swoje odejście, cena tokena KRILL spadła z poziomu 1,5 USD do 0,13 USD.

SCAMów jest dużo więcej

Polywhale nie jest jedynym scamem, który miał miejsce na blockchainie Polygon. Trwający obecnie szał na yield farming, wysoka płynność i znikome opłaty sprawiły, że sieć ta stała się idealnym miejscem dla oszustów.

W ciągu weekendu soft rug pulla dokonały też dwa inne, mniejsze projekty – Polycash Finance i Polysa Finance. Podobnie jak w przypadku Polywhale, zespoły zdumpowały swoje tokeny i usunęły profile w social mediach. 

polywhalereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.