Zespół Ethereum ogłasza wstępną datę aktywacji hardforka Shanghai | Wiadomości | CrypS.

Zespół Ethereum ogłasza wstępną datę aktywacji hardforka Shanghai

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Zespół Ethereum planuje aktywować hardfork Shanghai w marcu 2023 roku. Aktualizacja zawiera EIP-4895, który pozwoli na wycofanie ETH z kontraktu stakingowego Beacon Chain.


Wraz z nadchodzącym hardfokiem, deweloperzy spodziewają się również wdrożenia zestawu ulepszeń (EIP-3540, EIP-3670, EIP-4200, EIP-4750, EIP-5450) skoncentrowanych na implementacji formatu EOF. Format ten umożliwia sprawdzanie i modyfikowanie smart kontraktów podczas wdrażania.

Jeśli implementacja EOF okaże się zbyt skomplikowana, wdrożenie technologii zostanie odłożone do jesieni 2023 roku. W tym czasie planowana jest kolejna aktualizacja, która uaktywni EIP-4844. Polega ona na wdrożeniu “większości” logiki i formatów ze specyfikacji technologii proto-dankshardingu bez jej faktycznej implementacji. Analityk Ethereum Foundation Danny Ryan powiedział:

Zespoły na poziomie konsensusu uważają, że EIP-4844 nie jest na tym samym poziomie gotowości co [EIP-4895]. Sprowadzenie ich do siebie znacznie opóźni integrację wycofywania [aktywów].

Dla przypomnienia, zespół projektu uruchomił devnet w listopadzie 2022 roku, aby przetestować funkcję wycofywania przez walidatorów kryptowalut z kontraktu depozytowego.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.