Założyciel TRON stracił 7,5 mln USD przez WallStreetBets | Wiadomości | CrypS.

Założyciel TRON stracił 7,5 mln USD przez WallStreetBets

Konrad Juszczyk
Założyciel Tron, Justin Sun, odpiera zarzuty o bombowe oskarżenia o Poloniex

Justin Sun, założyciel platformy kryptowalutowej TRON prawdopodobnie stracił około 70% środków, które włożył w aktywa promowane przez WallStreetBets w zaledwie 2 dni.  

7,5 miliona w plecy

W piątek 29 stycznia inwestor i założyciel TRON zobowiązał się publicznie kupić akcje GME o wartości 1 miliona dolarów, jednak po dalszych rozważaniach Sun zdecydował się podnieść sumę do 10 milionów dolarów i włożyć dodatkowo środki w AMC i srebro. Po złożonych obietnicach, w poniedziałek 1 lutego Justin Sun, włożył łącznie 12 milionów dolarów w zakup akcji GameStop, AMC oraz srebra. W tweecie, będącym zrzutem ekranu z konta maklerskiego, napisał, że „są gotowi do lotu na Księżyc”.

W wyniku handlu we wtorek wartość pozycji Suna spadła do 4,5 mln USD, o ile nie sprzedał swoich udziałów wcześniej. Akcje GameStop ($GME) spadły o 60%, AMC Entertainment ($AMC) o 41,2%, a srebro ($SLV) o 8,2%. Sun nie skomentował swoich kolejnych kroków: czy był w stanie ograniczyć straty, czy zdecydował się trzymać aktywa w nadziei na wzrost.

Manipulacje rynkowe głośne na całym świecie

Warto wspomnieć, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) obecnie analizuje ostatnie wydarzenia związane z pompą GameStop (GME) i późniejszymi ograniczeniami w handlu wymuszonymi przez giełdę Robinhood. Na dodatek Sekretarz skarbu Janet Yellen zwołuje SEC, CFTC i FED, aby omówić obawy dotyczące manipulacji na rynku. Cała sytuacja jest na tyle głośna, że perypetie między funduszami hedgingowymi z Wall Street, a użytkownikami Reddita zostaną sfilmowane przez Metro-Goldwyn-Mayer i Netflix.

Założyciel Tron, Justin Sun, odpiera zarzuty o bombowe oskarżenia o Poloniex
reklama
reklama