Założyciel ProtonMail zastanawia się czy nadal trzymać bitcoiny | Wiadomości | CrypS.

Założyciel ProtonMail zastanawia się czy nadal trzymać bitcoiny

Mariusz Przepiórka
dlaczego bitcoin spada

Andy Yen, dyrektor generalny i współzałożyciel ProtonMail stwierdził w wywiadzie dla magazynu Forbes, który ukazał się 27 grudnia, że ma wątpliwości, czy jego firma nadal powinna trzymać bitcoiny.


Firma ProtonMail, która świadczy szereg usług związanych z pocztą elektroniczną, posiada rezerwy bitcoinów od co najmniej pięciu lat. Po długim okresie powolnej integracji w 2017 roku firma Proton formalnie zaczęła przyjmować płatności w BTC. W 2019 roku przyznała natomiast, że przechowuje bitcoiny przesłane przez klientów.

Yen powiedział w wywiadzie, że Proton zawsze trzymał część swoich rezerw w bitcoinach, ale dodał, że nie ma gwarancji, że będzie robiła to nadal. – Trwa wewnętrzna dyskusja, na którą jeszcze nie ma odpowiedzi. Nie mam pewności, czy będziemy nadal przetrzymywać bitcoiny – stwierdził Yen.

Cykle spadków kryptowalutowych powinny być mniej dotkliwe

Yen podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat bitcoina. Stwierdził, że jest zaniepokojony oszustwami, przekrętami i przemijającą modą, taką jak obecna bańka na rynku tokenów NFT i szaleństwo ICO z 2017 roku. Przyznał również, że cykliczne, krótkoterminowe zainteresowanie kryptowalutami powoduje powtarzające się wzrosty i załamania rynku, które uderzają w branżę kryptowalutową co kilka lat.

– Ludzie nie będą mieć zaufania do takiej klasy aktywów, która często traci nawet 80% wartości. Musimy doprowadzić do tego, aby cykle krachów pojawiały się rzadziej i były mniej dotkliwe. Niestety, w tej chwili jest inaczej – powiedział Yen w wywiadzie.

Aby rozwiązać ten problem, Yen opowiedział się za większym umiarkowaniem i samoregulacją w sektorze kryptowalut. Podkreślił również swoje negatywne nastawienie do regulacji legislacyjnych. Zastrzeżenia Yena dotyczące bitcoina nie oznaczają, że jego firma przestanie akceptować BTC. Proton obecnie przyjmuje bitcoinowe płatności za swe usługi, a według wywiadu opublikowanego w magazynie Forbes, firma jest w trakcie integracji z siecią Lightning Network.

dlaczego bitcoin spadareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.