Założyciel Cardano kpi z nowego smartfona Solany | Wiadomości | CrypS.

Założyciel Cardano kpi z nowego smartfona Solany

Zerelik Maciej
Solend zażegnał kryzys

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, ironizował na temat wprowadzenia na rynek smartfona zapowiedzianego przez Solana.


Komentując wpis projektu na Twitterze, w którym widnieje zdjęcie jej współzałożyciela, Anatolija Jakowenki, trzymającego w ręku smartfona, Hoskinson stwierdził ironicznie:

A wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć siedmiu znajomych na Discordzie, aby go zrestartować.

Prawdopodobnie jest to nawiązanie do powtarzających się problemów technicznych sieci Solana, które objawiają się przerwami w działaniu blockchaina.

Nowo ogłoszony smartfon został nazwany Saga. Jego rozwój jest częścią zestawu oprogramowania dla systemu Android zapowiedzianego przez Solana, która koncentruje się na tworzeniu aplikacji Web3 dla urządzeń mobilnych. Jak podaje firma, wprowadzenie urządzenia na rynek planowane jest na 2023 rok.

Postawa Hoskinsona została skrytykowana przez użytkowników, którzy uznali ironię za niepotrzebną pogardę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że obie firmy są częścią tego samego ekosystemu.

Użytkownik Degen Rory, oprócz wyrażenia krytyki, zażartował z Hoskinsona, udostępniając jego wpis z zeszłego roku, w którym mówił o szacunku między zespołami zajmującymi się krypto projektemi.

W tweecie wspomnianym przez Rory’ego, Hoskinson wyraził uznanie dla społeczności SOL:

Pracownicy i społeczność Solony – w przeciwieństwie do innych – nie spędzili lat na nazywaniu mnie narcyzem, socjopatycznym łajdakiem bez umiejętności technicznych i patologicznym kłamcą. Taki podstawowy szacunek naprawdę pomaga zachować godność i decorum.

Smartfon Solany

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Solana, smartfon Saga jest jej największym przedsięwzięciem na rok 2023. Będzie on służył do połączenia z projektem dla Web3 o nazwie Solana Mobile Stack.

Zespół opisał urządzenie jako „flagowy telefon z systemem Android o wyjątkowej funkcjonalności i cechach, w pełni zintegrowany z blockchainem Solana, dzięki czemu przeprowadzanie transakcji web3 i zarządzanie aktywami cyfrowymi, takimi jak tokeny i NFT, jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.”

Jak wynika z premierowego filmu wideo, Saga będzie wyposażona w ekran Oled o przekątnej 6,67 cala, 512 gigabajtów pamięci masowej i 12 gigabajtów pamięci RAM.

Solend zażegnał kryzys
reklama
reklama