Założyciel Aave proponuje wprowadzenie „Twittera na Ethereum” | Wiadomości | CrypS.

Założyciel Aave proponuje wprowadzenie „Twittera na Ethereum”

Mariusz Przepiórka
Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę

Stani Kulechov, założyciel Aave, powiedział 90 000 osób obserwujących go na portalu Twitter, że jego protokół powinien zbudować „Twittera na Ethereum”. Kulechov wyraził swą opinię po tym, jak Jack Dorsey przyznał, że rozwija nową platformę usług finansowych opartą na BTC, która jest bardzo podobna do Aave.

Dorsey w czwartek opublikował wpis na Twitterze, że Square Inc, jego firma zajmująca się płatnościami mobilnymi, tworzy nowy biznes „skoncentrowany na budowaniu otwartej platformy deweloperskiej, której jedynym celem jest ułatwienie tworzenia zdecentralizowanych usług finansowych”. Tweet, który cieszył się dużą popularnością wskazywał, że platforma będzie koncentrowała się przede wszystkim na bitcoinie.

W odpowiedzi Kulechov zasugerował, że pomysł biznesowy Dorseya jest podobny do Aave, protokołu DeFi, który pozwala użytkownikom na pożyczanie aktywów i zarabianie odsetek od depozytów. Nie jest jasne, czy plan zbudowania Twittera na Ethereum jest poważny, jednak, zgodnie ze słowami Kulechova, jego opracowaniem ma zająć się Jordan Lazaro Gustave, współzałożyciel Aave.

Aave to obecnie jeden z najbardziej popularnych protokołów DeFi na rynku, a popyt na jego usługi rośnie nawet wśród tradycyjnych inwestorów. Według doniesień medialnych, Aave ma w planach uruchomienie autoryzowanej wersji swojej platformy dla inwestorów instytucjonalnych. Plan Dorseya, aby wprowadzić DeFi do sieci Bitcoin, następuje po ogłoszeniu z początku czerwca, zgodnie z którym firma Square pracowała nad portfelem sprzętowym BTC o otwartym kodzie źródłowym.

Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.