Square stworzy nową platformę dla usług finansowych | Wiadomości | CrypS.

Square stworzy nową platformę dla usług finansowych

Konrad Juszczyk
square bitcoin

Dyrektor generalny Square, Jack Dorsey, napisał na Twitterze, że firma zbuduje „otwartą platformę programistyczną” o nazwie TBD.

Kolejny projekt Jacka Dorseya

Firma Square, zajmująca się usługami płatniczymi, stworzy nową działalność skupioną na stworzeniu „otwartej platformy programistycznej”, aby ułatwić świadczenie zdecentralizowanych usług finansowych, które nie podlegają powiernikowi, ogłosił w czwartek w serii tweetów prezes firmy, Jack Dorsey.

Działalność skupi się na Bitcoinie, powiedział Dorsey. Inicjatywę poprowadzi Mike Brock, przywódca strategiczny Square. Rozpoczął już on rekrutację zespołu i przedstawił kilku programistów zaangażowanych w projekt.

Dorsey dodał, że platforma zamierza przestrzegać zasad „całkowitej otwartości” – obejmuje to plan działania, rozwój i kod źródłowy. Szef Square zapowiedział też, że firma stworzy dla projektu osobne strony na Twitterze i Githubie. Platforma ma być ponoć powiązana z portfelem sprzętowym, nad którym Square również pracuje.

square bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.