Zaginął Sylwester Suszek, milioner i były prezes BitBay | Wiadomości | CrypS.

Zaginął Sylwester Suszek, milioner i były prezes BitBay

Anna Sutowicz
Zaginął Sylwester Suszek

10 marca zaginął były prezes BitBay, Sylwester Suszek. Po spotkaniu biznesowym około godziny 15 odjechał w nieznanym kierunku. Do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Sprawą zajmuje się policja.

Zaginął Sylwester Suszek, milioner i założyciel giełdy kryptowalut BitBay. O założycielu giełdy było głośno ze względu na kontrowersyjny reportaż “Polski król bitcoinów i jego powiązania” wyemitowanym w stacji TVN. Wówczas dziennikarze ujawnili, że wśród głównych wspólników i udziałowców BitBay znajdują się osoby z przeszłością kryminalną, m.in. posiadające wyroki za sutenerstwo i wyłudzenia podatkowe. Autorzy reportażu twierdzili również, że Sylwester Suszek powiązany był z zabójstwem, które miało miejsce w 1995 roku, w Piekarach Śląskich. Takie doniesienia dementował jednak sam Suszek i bronił się przed zarzutami:

Nie mam z tym nic wspólnego.

Sylwester Suszek twierdził między innymi, że wiele osób chce mu zaszkodzić. Jego obroną były także live’y prowadzone w mediach społecznościowych, w których odnosił się do argumentów wymienianych w kontrowersyjnym reportażu.

Milionowa łapówka

Reporterzy twierdzą, że za odstąpienie od realizacji tematu zaproponowano im łapówkę. Najpierw było to 100 tysięcy złotych, później 1 milion. Ostatecznie reportaż został wyemitowany i mocno nadszarpnął reputację giełdy BitBay. Prawdopodobnie Sylwester Suszek zamierzał domagać się dużego zadośćuczynienia, jednak ostatecznie z niego zrezygnował.

Oświadczenie Zondy

Rok temu giełda BitBay jednak znalazła inwestora z USA. Wówczas została sprzedana, a także zmieniła nazwę na Zonda. Aktualnie platformą zarządzają inne osoby. Po pojawieniu się informacji o zaginięciu Sylwestra Suszka, Zonda wydała oświadczenie:

Pragniemy uprzejmie zaznaczyć, że Pan Sylwester Suszek od maja 2021 roku nie pełni żadnej funkcji ani nie jest związany z giełdą kryptowalut Zonda (ex-BitBay). Zonda jest w pełni, bezpieczną, audytowaną i regulowaną giełdą kryptowalutową posiadającą licencje wydane przez estońską FIU i kanadyjski FINTRAC.

W dniu zaginięcia Sylwester Suszek ubrany był w czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, czarną bluzę oraz niebieskie jeansy. Miał przy sobie małą torbę, przewieszaną przez ramię. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, jest proszony o kontakt z policją w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub proszony jest o kontakt pod numerem alarmowym 112.

Zaginął Sylwester Suszekreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.