Yuga Labs pozywa twórcę fałszywych tokenów BAYC | Wiadomości | CrypS.

Yuga Labs pozywa twórcę fałszywych tokenów BAYC

Maciej Żerelik
bored ape yacht club bayc'

Twórcy kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) pozwali artystę Rydera Rippsa. Firma Yuga Labs oskarżyła go o produkcję i sprzedaż „fałszywych” tokenów, które „dewaluują” oryginalne prace.


W oświadczeniu firmy możemy przeczytać:

Aby położyć kres ciągłym naruszeniom i innym bezprawnym próbom zaszkodzenia nam i społeczności BAYC, złożyliśmy pozew przeciwko odpowiedzialnym za to stronom. Będziemy nadal badać i wykorzystywać wszystkie dostępne nam drogi prawne.

Pełną treść dokumentu opublikował na Twitterze serwis The Bored Ape Gazette. Według pozwu, próbując „zdewaluować” kolekcję NFT, Ripps „zalał rynek kopiowanymi tokenami, używając oryginalnych zdjęć Bored Ape Yacht Club i nazywając je RR/BAYC”.

Yuga Labs spodziewa się uzyskać orzeczenie zakazujące Rippsowi i jego partnerom „dalszej ingerencji w jej przyszłe stosunki biznesowe”. Firma domaga się również odszkodowania i pokrycia kosztów prawnych.

W styczniu 2022 r. Ripps opublikował artykuł, w którym nazwał kolekcję BAYC „rasistowską” i oskarżył jej twórców o używanie symboli nazistowskich.

W czerwcu podobną opinię wyraził youtuber Philion. Według niego NFT firmy Yuga Labs zawierają rasistowskie karykatury osób czarnoskórych i Azjatów, a symbolika i język kolekcji „przypominają to, co stosowali naziści”.

24 czerwca założyciele Yuga Labs odpowiedzieli na zarzuty firm Ripps i Philiona. W wydanym oświadczeniu zespół nazwał te zarzuty „niedorzecznymi”.

Staliśmy się celem obłąkańczej kampanii dezinformacyjnej, w której oskarżono nas – grupę żydowskich, tureckich, pakistańskich i kubańskich przyjaciół – o bycie supertajnymi nazistami. […] Trolle nadal rozpowszechniają w sieci niedorzeczne teorie spiskowe i wykorzystują je do sprzedaży fałszywych NFT.

bored ape yacht club bayc'reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.