Yoon Suk-yeol wygrał wybory w Korei Południowej. Obiecał deregulację kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Yoon Suk-yeol wygrał wybory w Korei Południowej. Obiecał deregulację kryptowalut

Anna Sutowicz
Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto

Yoon Suk-yeol przejmuje władzę w Korei Południowej w burzliwym czasie dla kraju. W czasie kampanii deklarował, że będzie dążył do deregulacji branży kryptograficznej. To może być rewolucja.

Następnym prezydentem Korei Południowej został Yoon Suk-yeol, kandydat Partii Konserwatywnej. Pokonał swojego przeciwnika Lee Jae-myunga z Partii Liberalnej. Zaważył mniej niż jeden punkt procentowy. Obaj kandydaci głosili poglądy przyjazne kryptowalutom. W ten sposób próbowali zdobyć głosy młodszych wyborców.

Kryptowaluty w kampanii wyborczej

Kryptowaluty odegrały znaczącą rolę w debacie wyborczej w Korei Południowej. Krypto-przyjazna postawa znalazła się w opozycji do ubiegłorocznych działań byłego prezydenta Moona Jae-Ina na giełdach kryptowalut. Pomogła również zyskać przychylność młodszych wyborców, bardziej entuzjastycznych wobec branży krypto. Dotychczasowe surowe zmiany regulacyjne w Korei Południowej przyczyniły się do zamknięcia blisko 70 koreańskich giełd w ubiegłum roku. Na trzech największych giełdach w tym państwie istnieje około 5 mln indywidualnych kont kryptograficznych – to prawie 10% populacji tego kraju. Obaj kandydaci wydali również NFT związane z kampanią.

Obietnice Yoon Suk-yeola – kryptowaluty bez zmartwień

Na konferencji kryptograficznej, która odbyła się w styczniu tego roku Yoon Suk-yeol powiedział, że przepisy w branży kryptograficznej są nierozsądne i dalekie od rzeczywistości. Ocenił, że regulacje muszą zostać zmienione, by można było zrealizować nieograniczony potencjał tego rynku i powiedział:

Musimy przejść do innego systemu regulacji, aby przynajmniej rynek wirtualnych aktywów nie miał żadnych zmartwień.

Yoon Suk-yeol zaproponował wówczas złagodzenie wymogów podatkowych od zysków z inwestycji w kryptowaluty. Deklarował podjęcie środków prawnych w celu skonfiskowania zysków z kryptowalut, które zostały uzyskane w sposób nielegalny i zwrócenia ich ofiarom. Brak jasnych ram prawnych dotyczących na przykład opodatkowania aktywów cyfrowych – to stałe źródło dezorientacji obywateli.

Coś się musi wydarzyć…

Obecnie w parlamencie Korei Południowej krąży minimum 14 ustaw związanych z branżą krypto. Brak jasnych regulacji, jest powodem do frustracji. Jak powiedział Harold Kim, były dyrektor Korea Blockchain Association:

Coś musi się wydarzyć po wyborach prezydenckich.

James Wo, założyciel funduszu kryptograficznego DFG dodał:

Ten tydzień był, co wielu uważa, pozytywnym punktem zwrotnym dla branży kryptowalut i aktywów cyfrowych.

Po wyborze Yoon Suk-yeola na prezydenta kraju tokeny wybitnego południowokoreańskiego projektu ICON wzrosły aż o 70% w ciągu ostatnich 24 godzin. ICX natomiast podskoczył z najniższego poziomu 0,61 USD w środę do ponad 1,04 USD w czwartek rano, po czym odrobił część zysków.

Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.