XRP zyskuje 20% w ciągu 24 godzin - zbliża się koniec sprawy z SEC? | Wiadomości | CrypS.

XRP zyskuje 20% w ciągu 24 godzin – zbliża się koniec sprawy z SEC?

Mariusz Przepiórka
xrp ripple

Cena XRP oderwała się od ogólnego trendu na rynku kryptowalut, a token skorzystał z pozytywnych oczekiwań dotyczących zakończenia batalii prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Obecnie XRP jest notowany na poziomie 0,45 USD i w ciągu 24 godzin zyskał ponad 20%. W ujęciu tygodniowym XRP zyskuje 16%. Token XRP osiąga najwyższą wartość od listopada ubiegłego roku, po długiej fazie konsolidacji poniżej poziomu 0,40 USD. Kapitalizacja rynkowa XRP wynosi obecnie 22,64 mld USD.

Przyczyny wzrostu XRP

Notowania XRP podążały dotychczas w zgodzie z trendem panującym na rynku kryptowalut, ale obecny wysoki wzrosty można powiązać z coraz większym optymizmem co do tego, że firma Ripple wyjdzie zwycięsko z potyczki sądowej przeciwko SEC. To efekt serii pozytywnych wydarzeń dla Ripple tuż przed planowanym ogłoszeniem ostatecznej decyzji sądu.

Inwestorzy pokładają nadzieję m.in. w niedawnej decyzji sądu upadłościowego dla południowego dystryktu Nowego Jorku, który odrzucił argumentację SEC, uznając ją za zbyt niejasną.

Firma Ripple argumentowała swoje stanowisko, że brak jasnych wytycznych ze strony SEC w zakresie interpretacji przepisów dotyczących papierów wartościowych w odniesieniu do aktywów cyfrowych spowodował zamieszanie i niepewność na rynku, utrudniając uczestnikom zrozumienie i przestrzeganie wymogów regulacyjnych. Jednocześnie prezes Ripple Brad Garlinghouse pozostaje optymistą, że pozew zostanie rozwiązany w pierwszej połowie roku.

Wynik pozwu może znacząco wpłynąć na branżę kryptowalutową w szerokim zakresie. Obecnie branża pozostaje w zawieszeniu w odniesieniu do niektórych kwestii, ponieważ brakuje jasności regulacyjnej.

Oprócz wydarzeń związanych z pozwem społeczność Ripple jest również podbudowana zapewnieniem Garlinghouse’a, że firma jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Garlinghouse wygłosił takie zapewnienie już po upadku Silicon Valley Bank (SVB), na który firma Ripple miała ekspozycję.

xrp ripplereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.