Współzałożyciel Crypto Capital Reggie Fowler stanie przed sądem w lutym 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel Crypto Capital Reggie Fowler stanie przed sądem w lutym 2022 roku

Redakcja
reggie folber

Proces sądowy Reginalda “Reggie” Fowlera, jednego ze współzałożycieli Crypto Capital, rozpocznie się w lutym przyszłego roku. Na Reggiem ciąży kilka zarzutów, które obejmują jego udział w prowadzeniu operacji “shadow banking”.

Według najnowszych dokumentów sądowych złożonych w środę, sędzia z Nowego Jorku wyznaczył datę procesu Fowlera na 14 lutego 2022 r. Data ta może zostać jednak zmieniona w razie potrzeby ze względu na przyszłe ograniczenia wynikające z pandemii.

Amerykańscy prokuratorzy oskarżyli Fowlera o prowadzenie nielicencjonowanej działalności związanej z przekazywaniem pieniędzy i świadczeniem usług firmom kryptowalutowym. Został on dodatkowo oskarżony o oszustwa bankowe i zmowę w celu popełnienia oszustw bankowych oraz o pranie pieniędzy dla kolumbijskich lordów narkotykowych.

Termin składania przez niego wniosków przedprocesowych został ustalony na 1 października 2021 roku, a prokuratura będzie miała czas do 22 października, aby odpowiedzieć na wniosek. Przedstawiciele prawni Fowlera mogą ponownie wystosować odpowiedź do 5 listopada.

W grę wchodzą setki milionów dolarów

Fowler, który jest również byłym właścicielem drużyny National Football League, pozostawał w centrum kontrowersji związanych z dwiema spółkami zależnymi iFinex, Tether i Bitfinex. Giełda kryptowalutowa poniosła stratę w wysokości 850 milionów dolarów dzięki transakcjom z Crypto Capital, a następnie została oskarżona o pokrycie strat niezabezpieczoną pożyczką uzyskaną od Tether.

Prokuratorzy stanu Nowy Jork wcześniej w lutym rozliczyli zarzuty przeciwko Bitfinex i Tether, nakładając na firmy karę cywilną w wysokości 18,5 miliona dolarów. Co więcej, nakazano im zamknięcie wszystkich operacji w Nowym Jorku.

Fowler odmówił jednak zawarcia jakiegokolwiek porozumienia z prokuratorami. Uważa się, że on i jego wspólnik, Ravid Yosef, są w posiadaniu 345 milionów dolarów na 60 różnych kontach bankowych. Niektóre z tych kont zostały otwarte pod nazwą Global Trading Solutions LLC, podmiotu fasadowego założonego przez Crypto Capital.

Przyznanie się Fowlera do winy zmusiłoby go do przepadku wszystkich tych funduszy, które, jak twierdzi, są jego własnymi pieniędzmi.

reggie folberreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.