Wolumen zdecentralizowanych giełd spadł w październiku o 25% | Wiadomości | CrypS.

Wolumen zdecentralizowanych giełd spadł w październiku o 25%

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dex

Miesięczny wolumen zdecentralizowanych giełd spadł po raz pierwszy od kwietnia. Jak wynika z danych Dune Analytics, po trzech kolejnych miesiącach podwajania łącznego wolumenu w III kwartale, teraz spadł on o 25%.

Łączny wolumen obrotów na zdecentralizowanych giełdach spadł z 25,8 mld USD we wrześniu do 19,4 mld USD w październiku. Nawet bardzo wyczekiwane projekty, takie jak SushiSwap i Serum, odnotowały w ubiegłym miesiącu ponad 60-procentowy spadek wolumenu.

O spadkach w sektorze zdecentralizowanych finansów, mogą świadczyć kontrakty terminowe indeksów DeFi na FTX. Te w IV kwartale spadły o 29%, obecnie osiągając poziom 1556 dolarów.

Październikowy spadek wolumenu byłby jeszcze większy, gdyby nie anormalny rekordowy dzień 26 października. Protokoły Uniswap i Curve odnotowały w tym dniu ponad 2 miliardy dolarów obrotu, co stanowi dzienny rekord obu platform. Jest to także niezwykle wysoki wynik w stosunku do kilkuset milionów dolarów obrotu dziennie przez większą część października.

wykres dune analytics1
źródło: Dune Analytics

Co ciekawe, spadek wolumenu w ubiegłym miesiącu nie dotknął projektu 0x. Protokół ten odnotował 50-procentowy wzrost obrotów. Purdy powiedział dla portalu CoinDesk:

“0x nie widział takiego samego parabolicznego wzrostu jak niektóre inne zdecentralizowane giełdy, więc nigdy nie miał okazji skorygować go do bardziej normalnego poziomu”.

Dla Purdy’ego, zewnętrzny wzrost platformy transakcyjnej pokazuje, że

“inwestorzy 0x są bardziej zaangażowani długoterminowo w zdecentralizowany handel giełdowy, w przeciwieństwie do zakupu najnowszego tokena zarządzania, który był po raz pierwszy notowany na automatycznym animatorze rynku”.

 

trade volume growth dex
źródło: Dune Analytics

 

dexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.