Wniosek tej firmy o ETF-a na bitcoina znacznie różni się od reszty. Bardzo oryginalny pomysł | Wiadomości | CrypS.

Wniosek tej firmy o ETF-a na bitcoina znacznie różni się od reszty. Bardzo oryginalny pomysł

Karolina Kropopek
kurs bitcoina

Firma zarządzająca aktywami, koncentrująca się na inwestowaniu w środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny (ESG) – 7RCC Global – dołączyła do szeregu innych przedsiębiorstw ubiegających się o możliwość uruchomienia ETF-a na BTC w Stanach Zjednoczonych.


W tym przypadku wspomniany fundusz ma być jedyny w swoim rodzaju. Będzie on bowiem posiadał kombinację 80% bitcoinów. Pozostałe 20% będą stanowiły kontrakty terminowe na kredyty węglowe.

7RCC Global stara się o własny ETF na BTC

W przeciwieństwie do wielu bitcoinowych ETF-ów, o które ubiegają się liczne firmy, najnowszy wniosek, który znalazł się na biurku amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) znacznie różni się od pozostałych.

Ten inwestycyjny “produkt” został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać codzienne zmiany cen bitcoina oraz wartości kontraktów terminowych na kredyty węglowe. Te zaś są reprezentowane przez indeks Vinter Bitcoin Carbon Credits Index.

Wspomniany indeks ma powiązanie z wartością uprawnień do emisji wydanych w ramach kilku systemów cap-and-trade – w tym kalifornijskiego uprawnienia do emisji dwutlenku węgla (CO2), systemu handlu uprawnieniami do emisji Unii Europejskiej (UE) oraz regionalnej inicjatywy dotyczącej gazów cieplarnianych.

Obok wiadomo również, iż sponsorem wspomnianego ETF-a jest platforma inwestycyjno-technologiczna ETF Tidal Investments. Do jej zadań będzie należało ułatwienie tworzenia, obsługi i rozwoju funduszu od 7RCC Global. Będzie ona także świadczyła usługi administracyjne na jego rzecz.

Ryzyko inwestycyjne

Akcje funduszu od 7RCC Global mogą być sprzedawane z dyskontem w stosunku do aktywów netto zgodnie z ostrzeżeniem od zarządzającego alternatywnymi inwestycjami. Wszystko z uwagi na to, iż nie mają one historii obrotu publicznego.

Nie ma również gwarancji, że produkt ten osiągnie swój cel inwestycyjny. Wiąże się to więc z ryzykiem podobnym do tego, które wynika bezpośrednio z inwestycji w BTC lub kontrakty terminowe na kredyty węglowe.

Współpraca z Gemini

Funkcję powiernika wspomnianego funduszu ETF ma pełnić giełda kryptowalut braci Winklevoss – Gemini – oraz dostawca usług bankowych i finansowych Wilmington Trust. Jeśli wniosek od 7RCC Global zostanie zatwierdzony, wspomniany ETF będzie notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem BTCK.

Według przedstawicieli Gemini, fundusz ten oferuje inwestorom wyjątkową okazję do dywersyfikacji swoich portfeli. Równoważy on innowacyjny charakter bitcoina z progresywną sferą kontraktów terminowych na kredyty węglowe. W ten sposób zapewnia “zintegrowane podejście do aktywów cyfrowych i zrównoważonego rozwoju środowiska”.

kurs bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.