Włochy nakładają 26% podatek na zyski z kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Włochy nakładają 26% podatek na zyski z kryptowalut

Redakcja
bitcoin

Parlament Włoch zatwierdził poprawki do budżetu na 2023 rok, które nakładałyby 26% podatek na zyski kapitałowe pochodzące z obrotu cyfrowymi aktywami. Informację na ten temat podał serwis CoinDesk.


Budżet legalizuje kryptowaluty, definiując je jako “cyfrową reprezentację wartości lub praw, które mogą być przekazywane i przechowywane elektronicznie przy użyciu technologii distributed ledger lub podobnej”.

Podatek zostanie nałożony, jeśli zyski przekroczą 2000 euro. Kryptowaluty będą podlegały opłacie skarbowej. Obywatele mieliby obowiązek informowania fiskusa o takich inwestycjach.

Wcześniej gabinet utworzony przez Georgia Meloniego wezwał obywateli do ujawnienia wartości aktywów cyfrowych na dzień 1 stycznia 2023 roku i zapłacenia podatku w wysokości 14%.

Podatek w Portugalii

Dla przypomnienia, w październiku parlament Portugalii wprowadził projekt budżetu na rok 2023, który nakładałby 28% podatek dochodowy na kryptowaluty posiadane przez mniej niż rok.

Inwestycje długoterminowe nadal miałyby pozostać nieopodatkowane. Opodatkowane byłyby również darmowe transakcje kryptowalutowe, a stawka 4% miałaby zastosowanie do prowizji pobieranych przez pośredników.

Dotychczas Portugalia była uważana za raj podatkowy dla kryptowalut. Brak przepisów w kraju w połączeniu z przystępnymi kosztami życia i łagodnymi temperaturami przyciągnął w ostatnich latach rosnącą liczbę firm kryptowalutowych. Podobną zasadę mają Niemcy, którzy zwalniają z opodatkowania kryptowaluty przechowywane przez ponad rok.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.