Właściciel PlexCoin z zarzutami o oszustwo | Wiadomości | CrypS.

Właściciel PlexCoin z zarzutami o oszustwo

Mariusz Przepiórka
plexcoin scam który trafił do sądu

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował, że trzy osoby związane ze spółką PlexCoin usłyszały zarzuty oszustwa, wyłudzenia oraz prania pieniędzy. Przed sądem w Cleveland stanie trójka obywateli Kanady: założyciel PlexCoin – Dominic Lacroix, Yan Ouellet i Sabrina Paradis-Royer.

Według aktu oskarżenia, wskazani obywatele Kanady przekonywali inwestorów do zakupu tokenów PlexCoin, które były dostępne poprzez spółkę PlexCorps od maja do grudnia 2017 roku. Cyfrowe środki oferowano inwestorom w ramach ICO, które miała służyć oszukaniu nieświadomych inwestorów i wyłudzeniu ich pieniędzy. W ten sposób klienci kupili PlexCoiny o wartości około 8 mln USD.

Prokurator Justin Herdman, komentując akt oskarżenia, powiedział: „Technologie i sposoby inwestowania mogą się zmieniać, ale jedna rzecz pozostaje stała – oszustwa finansowe rujnują życie ofiar i pozbawiają je ciężko zarobionych pieniędzy i oszczędności. Cyfrowe waluty są nowym rodzajem inwestycji i tak jak w przypadku tradycyjnych papierów wartościowych należy poświęcić trochę czasu, by przed podjęciem decyzji dowiedzieć się w co dokładnie wkładamy nasze pieniądze”.

PlexCoin na celowniku SEC

W przypadku PlexCoin inwestorzy mogli nabywać udziały od sierpnia 2017 poprzez ICO. W jej ramach kupowali tokeny za pomocą różnych metod, w tym także wpłacając BTC, ETH i LTC. Płatności można było dokonać również tradycyjnymi walutami, kartą kredytową lub poprzez PayPala, Square i Stripe’a.

PlexCoin na celowniku amerykańskiego regulatora znalazł się już w roku 2017. Wówczas Lacroix otrzymał zakaz uruchomienia ICO. Bez względu na to postanowił jednak w sierpniu 2017 roku wystartować ze swoim projektem, za co został skazany na dwa miesiące więzienia, a jego ówczesna spółka DL Innoy zapłaciła karę 110 tys. USD. W grudniu 2017 roku czujne oko SEC spoczęło na PlexCoin. Wtedy to Lacroix uruchomił kolejną swoją ICO, obiecując inwestorom 13-krotne zyski w niespełna miesiąc.

plexcoin scam który trafił do sądu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.