Władze Manitoby zwracają uwagę na rosnącą liczbę oszustw z wykorzystaniem kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Władze Manitoby zwracają uwagę na rosnącą liczbę oszustw z wykorzystaniem kryptowalut

Mariusz Przepiórka
uwaga na scamy

Manitoba Securities Commission (MSC) regulująca rynek finansowy kanadyjskiej prowincji Manitoba ostrzega jej mieszkańców przed wzrostem aktywności oszustw kryptowalutowych. To efekt ostatnich doniesień o wyłudzeniach, w które zamieszane były dwie firmy z Europy: Jbcapitals oraz Halifax & Associated.

Ostrzeżenia na ich temat publikowaliśmy tutaj MSC (Kanada) ostrzega przed potencjalnymi scamerami

Obie firmy prowadzą wspólne interesy i działają głównie w Szwajcarii i Danii. Kilka dni temu jeden z mieszkańców Manitoby zgłosił, że został przez nie oszukany na kwotę przekraczającą 5500 USD. Inspektor MSC Jason Roy powiedział, że ofiara dała się złapać na reklamę Jbcapitals zamieszczoną na Facebooku. Spółka oferowała zyskowne inwestycje na rynku kryptowalutowym, jednak okazało się, że oszukany inwestor nie miał możliwości wypłaty swoich środków.

Podobne ostrzeżenie wystosowała również policja z Winnipeg. W swym komunikacie Winnipeg Police Service wskazuje, że w ostatnim czasie wielu mieszkańców Manitoby dało się nabrać na przesłanie oszustom pieniędzy w formie bitcoina. Oszuści wymyślają różne powody, byle tylko nakłonić ofiary do wpłaty BTC przez bankomaty kryptowalutowe.

uwaga na scamy
reklama
reklama