Władze Izraela przejmują 30 krypto portfeli powiązanych z finansowaniem terroryzmu | Wiadomości | CrypS.

Władze Izraela przejmują 30 krypto portfeli powiązanych z finansowaniem terroryzmu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
terroryzm kryptowaluty

Izrael kontynuuje walkę z finansowaniem terroryzmu za pomocą kryptowalut. Minister obrony kraju – Benny Gantz zarządził konfiskatę 30 krypto portfeli i 12 kont. Wszystkie one były powiązane z finansowaniem Hamasu.

Portfele kryptowalutowe były powiązane z giełdą Al Mutahadun, która jest własnością rodziny Shamlach z Gazy. Giełda ta została w 2021 roku oznaczona jako organizacja terrorystyczna za aktywną rolę w finansowaniu Hamasu.

blokada kryptowalut w izraelu
lista zablokowanych kont
źródło: NBCRF

Izraelskie Narodowe Biuro ds. Przeciwdziałania Finansowaniu Terroru (NBCTF) zaleciło wpisanie Al Mutahadun na listę organizacji terrorystycznych. Firmy rodziny Shamlach były bowiem wykorzystywane do transferu milionów dolarów z Iranu do Hamasu.

To nie pierwszy raz, kiedy rodzina Shamlach trafia na pierwsze strony gazet. W 2021 roku Izrael skonfiskował 23 tony czekolady importowanej przez Al Mutahadun for Exchange i Arab Training Company China. Właścicielem obu firm był Zahir Younes Shamlach.

Śledztwo wykazało, że Hamas planował sprzedawać importowane tabliczki czekolady ludziom, a pozyskane w ten sposób środki użyć do finansowania terroryzmu. Kapitał miał być wykorzystany głównie przez zbrojne skrzydło wojskowe organizacji.

Dzisiejsza konfiskata jest trzecim przypadkiem zajęcia przez izraelskie władze kryptowalut, które były powiązane z terroryzmem.

Jak skonfiskowano środki w lipcu 2021 roku?

W konfiskatach z lipca 2021 roku, NBCRF do śledzenia ruchów kryptowalut wykorzystała Open Source Intelligence Tools (OSINT). Firma analityczna Chainalysis wyjaśniła w jaki sposób wykorzystano analizę blockchain do śledzenia transakcji.

jak konfiskuje się kryptowaluty
źródło: Chainalysis

Analiza pokazuje drogę kryptowalut, które zostały wykorzystane do finansowania terroryzmu. Wykorzystywano różne rodzaje cyfrowych aktywów. Nie ograniczały się one jedynie do bitcoina. Oprócz największej monety użyto też XRP, USDT, DOGE, BNB, a nawet ADA. Środki te zostały pozyskane przez Brygady al-Qassam.

terroryzm kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.