Wieloryby akumulują ETH | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby akumulują ETH

Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum Ethereum [ETH]

Jeśli ufać największym inwestorom, przed ETH, cyfrową walutą Ethereum, świetlana przyszłość. Liczba wielorybów, czyli największych inwestorów na rynku kryptowalut, którzy kupują ethery, wciąż rośnie.


Wieloryby skupują kryptowalutę Ethereum

Najwięksi inwestorzy zgromadzili już w swoich portfelach aż 30,07 miliona ETH. Licząc po obecnym kursie daje to ponad 9 miliardów USD. By pokazać skalę tego zjawiska, warto dodać, że początkiem roku wieloryby posiadały “tylko” 26,56 mln ETH. Co nam to mówi? To, że najbogatsi kupują i kumulują ethery. Zapewne spodziewając się dalszych wzrostów kursu.

Skąd jednak taka wiara inwestorów w ETH? Ethereum zyskuje z pewnością z powodu przejścia z algorytmu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Dzięki temu ostatniemu sieć oferuje coś na kształt alternatywy dla lokat bankowych. System PoS jest bowiem oparty na stake’owaniu – zamrożeniu w blockchainie określonej liczby ETH, co pozwala generować nowe coiny; innymi słowy algorytm pozwala biernie zarabiać nowe ETH.

O atrakcyjności powyższego modelu niech świadczy to, że liczba depozytów stake’owych ETH w Ethereum rośnie, zwłaszcza od czasu wprowadzenia aktualizacji Shanghai. Ta bowiem umożliwiła wypłacanie stake’owanych ETH (przed jej wprowadzeniem w życie można było jedynie zamrozić coiny i generować nowe, niemożliwa była jednak ich wypłata).

Zróżnicowane zachowanie posiadaczy ETH

Wiemy już, że wieloryby Ethereum nadal gromadzą ETH. Spójrzmy teraz na rynek szerzej. Jak zachowują się mniejsi inwestorzy?

W ciągu ostatnich 30 dni hodlerzy także dokupywali kryptowaluty. Zwiększyli swoje zasoby ETH o 4,54%. Na ich tle posiadacze średnioterminowi wypadają blado. Ich salda zmniejszyły się o 0,38%. Z kolei posiadacze krótkoterminowi i daytraderzy zmniejszyli swoje zasoby ETH o aż 17,5%.

Dodajmy, że większość adresów w sieci Ethereum należy do mniejszych inwestorów, którzy posiadają mniej niż 0,1 ETH.

Kurs ETH

Dziś 1 ETH kosztuje 1845 USD. Oznacza to skok ceny o ok. 2% w skali doby i 0,6% w ciągu 7 dni. Nastroje na rynku nie są najlepsze. Indeks Fear and Greed, który je mierzy, wskazuje na 50, co oznacza obojętność inwestorów. Widać, że ci czekają na obranie przez bitcoina i ETH kierunku. Obie kryptowaluty pozostają w trendzie bocznym.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.