Większość IEO traci na wartości - donosi BitMEX | Wiadomości | CrypS.

Większość IEO traci na wartości – donosi BitMEX

Michał Misiura
IEO i ICO crowdfunding

Dział analiz giełdy BitMEX stworzył raport, w którym przedstawia sytuację 12 IEO, które wystartowały w 2019 roku. 11 z nich zanotowało znaczne straty, nawet do 98% wartości. 

IEO jest metodą crowdfundingu z udziałem giełdy kryptowalut, która pełni rolę pośrednika w sprzedaży tokenów. Według opublikowanego wczoraj raportu BitMEXu w większości przypadków nie wpłynęło to na utrzymanie się ich ceny. Analitycy giełdy zestawili 12 głównych IEO z 2019 roku. Większość z nich zanotowała straty powyżej 80% początkowej wartości. Ogółem spadki dotknęły aż 11 projektów.

Jedynym zwycięzcą okazał się Matic listowany przez Binance. Wartość tokenów należących do projektu wzrosła o 255%. Najmniejsze straty z jedenastki dotkniętej spadkami zaliczył BitTorrent – 42%. Na pierwszym miejscu strat znalazł się zaś Blockcloud listowany przez OKEx. Wartość jego tokenów zmniejszyła się o 98%.

  1. Matic (Binance) + 255%
  2. BitTorrent (Binance) – 42%
  3. Dos Network (BitMax) – 72%
  4. Newton (Huobi) – 80%
  5. Celer (Binance) – 84%
  6. Bread (Binance) – 86%
  7. Fetch.AI (Binance) – 87%
  8. TOP (Huobi) – 89%
  9. VeriBlock (Bittrex) – 93%
  10. MultiVAC (KuCoin) – 93%
  11. Gifto (Binance) – 98%
  12. Blockcloud (OKEx) – 98%

Wyniki badania nie powinny być zaskoczeniem. Zgodnie z prawami rynku większość firm i start-upów upada. Kryptowaluty i technologia blockchain są zaś szczególnie trudnymi i wciąż kiełkującymi branżami.

IEO i ICO crowdfunding



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.