Wells Fargo obniża rekomendację dla akcji Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Wells Fargo obniża rekomendację dla akcji Coinbase

Redakcja
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Analitycy Wells Fargo obniżyli rekomendację dla akcji Coinbase do “poniżej rynku”. Powołali się na trudności giełdy kryptowalut w utrzymaniu rentowności. Takie informacje podaje CoinDesk.

Biegli uzasadnili swoją opinię kurczącym się udziałem firmy w rynku wśród wzmożonej konkurencji. Prowadzi to do obniżenia opłat transakcyjnych i zmniejszenia rentowności.

W dokumencie dla klientów stwierdzono, że droga do trwałych zysków okaże się wyzwaniem, biorąc pod uwagę obecnie utrzymującą się krypto zimę.

Analitycy oszacowali wartość godziwą akcji Coinbase na 57 dolarów. 29 września papiery zakończyły notowania na poziomie 61,94 USD. Od początku roku kapitalizacja spółki runęła o 75,5%.

Przypomnijmy, że w sierpniu S&P Global obniżyło rating korporacyjny Coinbase z “BB+” do “BB”, utrzymując “negatywną” perspektywę.

Starty Coinbase

Coinbase w drugim kwartale 2022 roku zanotował stratę netto w wysokości 1,1 miliarda dolarów, dwukrotnie przekraczając oczekiwania analityków. Przychody netto w okresie kwiecień-czerwiec spadły do 803 mln USD z 2,03 mld USD w ubiegłym roku. Prowizje od obrotu stanowiły 82% przychodów netto.

W sierpniu dyrektor generalny giełdy Brian Armstrong powiedział, że platforma tnie koszty i przesuwa swoją uwagę w kierunku subskrypcji.

W tym samym miesiącu Coinbase uzgodnił partnerstwo z BlackRock. Klienci tej drugiej spółki będą mieli bezpośredni dostęp do handlu cyfrowymi aktywami poprzez system zarządzania portfelem Aladdin.

Wcześniej zrobiło się głośno o próbach zarabiania przez platformę na proprietary tradingu. Firma miała rzekomo przeznaczyć na ten cel 100 milionów dolarów.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.