Coinbase notuje stratę w wysokości 1,1 mld USD w II kwartale 2022 | Wiadomości | CrypS.

Coinbase notuje stratę w wysokości 1,1 mld USD w II kwartale 2022

Mariusz Przepiórka
menager coinbase aresztowany

Giełda kryptowalut Coinbase zanotowała stratę w wysokości 1,1 mld USD w drugim kwartale 2022 roku. Spółka przypisała słaby wynik nagłemu i znacznemu pogorszeniu koniunktury na rynkach cyfrowych aktywów. Coinbase odnotowała również spadek wolumenu obrotów i przychodów z transakcji.


To drugi z rzędu kwartał zakończony przez Coinbase na minusie i największa strata od czasu jej wejścia na giełdę Nasdaq w kwietniu 2021 roku. Wyniki, które również nie spełniły oczekiwań analityków, zostały podsumowane w liście do akcjonariuszy, w którym spółka wskazała, że „obecne spowolnienie przyszło szybko i z impetem, a my odczuwamy zachowania klientów odzwierciedlające kryzys z przeszłości”.

Coinbase wskazuje, że II kwartał był „trudnym okresem”, w którym wolumen obrotu spadł o 30%, a przychody z transakcji spadły o 35% w porównaniu z poprzednim okresem. – Na oba wskaźniki wpłynęło przesunięcie aktywności klientów i rynku, napędzane zarówno przez czynniki makroekonomiczne, jak i czynniki związane z kredytami kryptowalutowymi – napisano w podsumowaniu.

Pomimo spadku przychodów z transakcji, analityk Morningstar Michael Miller powiedział agencji Reuters, że choć „Coinbase nie odnotowała masowej migracji ze swojej platformy, jednak jej użytkownicy stają się bardziej pasywni w swoich inwestycjach w kryptowaluty”.

Coibase redukuje zatrudnienie

Giełda kryptowalut odnotowała 802,6 mln USD przychodów, co stanowiło spadek o 45,1% w stosunku do poprzedniego kwartału i ogromny spadek o 153,1% w stosunku do tego kwartału poprzedniego roku. Jej strata netto, która wyniosła 1,1 mld USD, była głównie napędzana przez 446 mln USD bezgotówkowych odpisów aktualizacyjnych spowodowanych niższymi cenami aktywów kryptowalutowych w II kwartale.

Coinbase napisała jednak, że pomimo spadku gospodarczego, firma robi wszystko, aby dostosować się do zmiennych warunków rynkowych. W celu cięcia wydatków i poprawy marży zysku Coinbase zredukowała liczbę pracowników o 18%, a także zweryfikowała swe podejście do rozwoju produktów.

menager coinbase aresztowany
reklama
reklama