Według CEO firmy Grayscale, Bitcoin nie zostanie zbanowany | Wiadomości | CrypS.

Według CEO firmy Grayscale, Bitcoin nie zostanie zbanowany

Zerelik Maciej
bitcoin btc

Amerykańskie organy regulacyjne raczej nie zbanują bitcoina, bez względu na to, kto będzie zasiadał w Białym Domu. Takie zdanie ma Barry Silver, CEO firmy Digital Currency Group i jej spółki zależnej, wiodącej firmy zarządzającej aktywami cyfrowymi – Grayscale.

Bitcoin jest w centrum zainteresowania amerykańskich organów regulacyjnych od 2012 roku, kiedy to biuro prokuratora generalnego USA rozpoczęło dochodzenie w sprawie kryptowalut. W zeszłym roku, prezydent USA Donald Trump skrytykował bitcoina i inne waluty kryptograficzne jako medium służące do prowadzenia „nielegalnej działalności”.

 


Ryzyko powszechnego zakazu inwestycji w Bitcoina już minęło

W zeszłym tygodniu Silbert, były bankier inwestycyjny z Wall Street, w rozmowie z inwestorami Grayscale, powiedział, że jest „ostrożnym optymistą”, że ryzyko powszechnego zakazu inwestycji w Bitcoina już minęło:

„Po raz pierwszy w historii, mamy ryzyko związane z banem Bitcoina za sobą. W DC jest wystarczająco dużo wsparcia ze strony decydentów i organów regulacyjnych, tak więc Bitcoin ma prawo istnieć, ostatecznie nie można go zakazać”.

Silbert wyjaśnił dalej, że większość zmian w nastawieniu decydentów wynikała z pracy grup lobbingowych, takich jak Blockchain Association i Coin Center, które niestrudzenie pracowały nad edukacją organów regulacyjnych. Dzięki nim „katastroficzne ryzyko związane z polityką regulacyjną, które być może istniałoby wcześniej w DC, jest już za nami” – powiedział Silbert.

Jason Deane, analityk w Quantum Economics, zgodził się z prognozą CEO Grayscale.

„Regulatorzy są nieprzyjaźni od dawna, ale dostrzegają, że świat porusza się niezależnie od tego, krajobraz finansowy się zmienia, a Bitcoin i tak jest prawie na pewno nie do zatrzymania”

– powiedział.

 

bitcoin btc
reklama
reklama

Dodaj komentarz