Watykan uruchomi galerię sztuki NFT | Wiadomości | CrypS.

Watykan uruchomi galerię sztuki NFT

Mariusz Przepiórka
watykan stworzy muzeum vr i nft

W trakcie długiego weekendu pojawiła się niespodziewana informacja: Watykan zamierza otworzyć galerię sztuki NFT. Celem inicjatywy jest umożliwienie wszystkim chętnym oglądania dzieł sztuki, manuskryptów i innych obiektów z bogatej watykańskiej kolekcji.


Inicjatywa ta jest efektem współpracy między Sensorium, startupem zajmującym się wirtualną rzeczywistością, a Humanity 2.0, organizacją pozarządową kierowaną przez Watykan.

Stolica Apostolska wchodzi do metawersum

Deweloper metawersum Sensorium, wykorzystujący rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, rzeczywistości wirtualnej i NFT, poinformował w komunikacie prasowym, że strony będą pracować nad stworzeniem pierwszej w historii galerii VR i NFT udostępniającej sztukę, materiały i inicjatywy akademickie Watykanu.

– Cieszymy się ze współpracy z Sensorium, która umożliwi zbadanie możliwości demokratyzacji sztuki i udostępnienie jej szerokiej publiczności na całym świecie, bez względu na ich ograniczenia społeczno-ekonomiczne i geograficzne – powiedział Ojciec Philip Larrey który kieruje Katedrą Logiki i Epistemologii na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Watykanie.

Watykan jest domem dla dzieł sztuki wielu legendarnych artystów, takich jak Michał Anioł, Salvador Dalí, Vincent van Gogh czy Pablo Picasso. Na razie jednak nie wiadomo, które z nich będą dostępne w galerii NFT Humanity 2.0.

Galeria będzie dostępna dla publiczności w Sensorium Galaxy, wirtualnym metawersum dostępnym za pośrednictwem komputerów stacjonarnych oraz w VR przy użyciu najważniejszych zestawów PC VR. Sensorium Galaxy służy również jako platforma muzyki na żywo, umożliwiając użytkownikom z całego świata przyłączenie się do wirtualnych koncertów z udziałem popularnych artystów, takich jak Armin van Buuren, Carl Cox, David Guetta czy Eric Prydz. To przejście do świata sztuki może pomóc w rozszerzeniu bazy użytkowników, ponieważ jest skierowane do zupełnie nowej grupy odbiorców.

watykan stworzy muzeum vr i nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.