Walidatorzy TON zagłosują za „zamrożeniem” 194 adresów z tokenami o wartości 2,5 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Walidatorzy TON zagłosują za „zamrożeniem” 194 adresów z tokenami o wartości 2,5 mld USD

Mariusz Przepiórka
toncoin zamrozi adresy ton

21 lutego walidatorzy TON będą głosować nad zawieszeniem 194 portfeli o łącznym saldzie 1,08 miliarda Toncoinów (2,5 mld USD), z których nie dokonano ani jednej transakcji od czasu dystrybucji monet w latach 2020-2022.


W grudniu społeczność poprosiła właścicieli tych portfeli o aktywność w sieci. Do czasu głosowania opcja ta będzie nadal dostępna i umożliwi uniknięcie „zamrożenia” portfela. 1,08 mld Toncoinów odpowiada 21,3% całkowitej podaży tej kryptowaluty.

Procedura nie obejmie adresów, które nie brały udziału w początkowej dystrybucji monet. Według wpisu na oficjalnym blogu projektu, „poprzez potencjalne zawieszenie tych portfeli zostanie zapewniona jasność co do ilości dostępnych Toncoinów”. W ramach inicjatywy 75% walidatorów będzie musiało wziąć udział w kilku rundach głosowania.

W przypadku przegłosowania decyzji o zawieszeniu, obowiązywałoby ono przez cztery lata. „Zamrożone” adresy straciłyby możliwość dokonywania transakcji w tym okresie.

Telegram oferuje nazwy użytkowników za Toncoiny

Na początku listopada platforma Fragment rozpoczęła sprzedaż nazw użytkowników platformy Telegram za Toncoiny. 7 grudnia komunikator otworzył możliwość rejestracji anonimowych kont z wykorzystaniem numerów opartych na blockchainie.

Wcześniej założyciel platformy Telegram Paveł Durow ogłosił powiększenie zespołu pracującego nad komunikatorem DEX i portfelami opartymi na blockchainie Toncoin. Przypomnijmy, że w grudniu 2021 roku Durow publicznie wyraził poparcie dla twórców projektu.

toncoin zamrozi adresy tonreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.