W Monachium otwiera się browar DAO | Wiadomości | CrypS.

W Monachium otwiera się browar DAO

Anna Sutowicz
W Monachium otwarto browar DAO

Startup MetaBrewSociety (MBS) zamierza rozpocząć produkcję piwa w Monachium w Niemczech. Zarządzanie browarem planuje powierzyć posiadaczom niewymiennych tokenów (NFT).


Startup MetaBrewSociety (MBS) zamierza rozpocząć produkcję piwa w Monachium i wydać niewymienne tokeny (NFT). Ich właściciele za pośrednictwem DAO otrzymają prawo do zarządzania prawdziwym browarem.

Połączenie browaru z metaverse, DAO i NFT

Startup MetaBewSociety (MBS) został założony w lutym tego roku przez grupę inwestorów browarniczych i przedsiębiorców NFT. Założyciele wpadli na pomysł, by połączyć miłość do piwa ze światem metaverse, DAO i tokenami NFT. Ich zamiarem jest stworzenie rzeczywistego, namacalnego narzędzia, które posiadałoby także wartość cyfrową. W przyszłości browar ma pojawić się w metaverse. NFT natomiast będą m.in. uprawniały posiadacza do 100 darmowych piw rocznie.

Jak informuje współzałożyciel i dyrektor generalny Holger Mannweiler, DAO ma odgrywać istotną rolę w zarządzaniu biznesem oraz w badaniach gustów konsumentów. Do DAO będą należeć główne decyzje biznesowe: jakie piwo warzyć, gdzie je sprzedawać itp.:

DAO podejmie wszystkie najważniejsze decyzje biznesowe, w tym, jakie piwo najlepiej uwarzyć, jak opłacalna jest jego cena dla tych, którzy nie posiadają NFT, gdzie będziemy je sprzedawać. Organizacja stanie się również ogromną i zrównoważoną grupą docelową, na którą inne marki konsumenckie będą musiały poświęcić dużo czasu i pieniędzy.

W ramach projektu firma ma zaoferować kilka tokenizowanych certyfikatów „akcji piwnych”, które mają dać ich właścicielom różne poziomy uprawnień do zarządzania fizycznym browarem w Monachium.

W Monachium otwarto browar DAOreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.