Vitalik Buterin otrzymał obywatelstwo Czarnogóry | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin otrzymał obywatelstwo Czarnogóry

Mariusz Przepiórka
vitalik buterin

Władze Czarnogóry przyznały obywatelstwo twórcy Ethereum Vitalikowi Buterinowi. Informację tę podał lokalny dziennik RTCG, powołując się na Ministerstwo Finansów i Ubezpieczeń Społecznych.


Dziennik RTCG wskazał, że przedsiębiorca otrzymał obywatelstwo z inicjatywy premiera Czarnogóry Zdravko Krivokapica i ministra finansów Milojko Spajica. Urzędnicy opublikowali również zdjęcie, na którym Buterin pozuje z nowym paszportem i Spajiciem.

Ministerstwo Finansów wyraziło nadzieję, że twórca Ethereum, jako jedna z najbardziej znanych postaci w branży, przyczyni się do promocji Czarnogóry i rozwoju sektora kryptowalutowego w tym kraju. Urzędnicy podkreślili również, że regularnie zapraszają różnych ekspertów w dziedzinie aktywów cyfrowych.

Legenda branży kryptowalutowej

Wcześniej Vitalik Buterin przekazał 1500 ETH w ramach wsparcia dla Ukrainy i powiedział, że prawdziwym celem kryptowalut jest dostarczanie korzyści ludziom. Jego zdaniem sieć Ethereum może stać się platformą do „eksperymentów społecznych i politycznych” i przeciwdziałać autorytarnym rządom.

Buterin z pochodzenia jest Rosjaninem (urodził się w Kołomnie), ale od szóstego roku życia mieszka w Kanadzie. Jest programistą i autorem, który zasłynął jako jeden ze współzałożycieli Ethereum. Buterin zaangażował się w kryptowaluty na wczesnym etapie ich powstawania, będąc współzałożycielem Bitcoin Magazine w 2011 roku. W 2014 roku Buterin uruchomił sieć Ethereum wraz z Gavinem Woodem, Charlesem Hoskinsonem, Anthonym Di Iorio i Josephem Lubinem.

vitalik buterin
reklama
reklama