Vee Finance padło ofiarą hakerów. Skradziono 36 mln USD w BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

Vee Finance padło ofiarą hakerów. Skradziono 36 mln USD w BTC i ETH

Redakcja
bug bounty hack

Smart kontrakt należący do platformy pożyczkowej Vee finance padł ofiarą hakerów. Sprawcom udało się przejąć 8 800 ETH i 214 BTC. Póki co nie przenieśli oni jeszcze środków, a zespół Vee twierdzi, że udało im się nawiązać z nimi kontakt.

Protokół ogłosił kilka godzin temu, że wstrzymał wszystkie usługi, ponieważ padł ofiarą włamania. W kolejnej aktualizacji podano też adres portfela, którego sprawca użył do wyprowadzenia środków z adresu Vee.

Według Etherscan, znajduje się na nim 8804 ETH i 214 Wrapped BTC (WBTC). Przy dzisiejszych cenach, monety te mają wartość ponad 36 milionów dolarów.

Vee wyjaśniło, że atak dotyczył oczekującego kontraktu i nie zostały naruszone żadne stablecoiny. Oznacza to, że USDT.e, USDC.e oraz DAI.e są bezpieczne.

Protokół wstrzymał jednak wszystkie swoje usługi, aby “chronić bezpieczeństwo aktywów większej liczby użytkowników” i nie powiedział kiedy zostaną one wznowione.

Hakerzy nie przenieśli jeszcze środków

Napastnik nie poruszył jeszcze skradzionych środków. Dlatego też zespół stojący za protokołem stara się “aktywnie” uporać z sytuacją i skontaktował się z hakerem, aby znaleźć rozwiązanie.

W tym samym czasie pracujemy z audytorami kontraktowymi i giełdami w branży, aby zlokalizować atakującego i odzyskać środki.

Warto zauważyć, że hack ma miejsce zaledwie tydzień po tym, jak projekt oficjalnie uruchomił swój mainnet na blockchainie Avalanche. W ciągu zaledwie 12 godzin całkowita zablokowana wartość protokołu wzrosła wtedy o 100 milionów dolarów

Jest to już drugi hack wymierzony w projekt DeFi od początku tygodnia. Jak informowaliśmy wczoraj, ofiarą włamania padł również pNetwork, z którego skradziono ponad 12 milionów dolarów w różnych kryptowalutach.

bug bounty hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.