Użycie mieszarek bitcoinów w darknecie wzrosło o 2100% | Wiadomości | CrypS.

Użycie mieszarek bitcoinów w darknecie wzrosło o 2100%

Redakcja
bitcoin btc

Według raportu opublikowanego wczoraj przez Crystal Blockchain, oddział badawczy firmy BitFury, wykorzystanie usług mieszania Bitcoina w darknecie, wzrosło w ciągu ostatniego roku o 2100%.

W pierwszym kwartale 2020 roku, różne podmioty, wysłały 67 mln dolarów w BTC do serwisów oferujących mieszanie bitcoina. Rok wcześniej było to zaledwie 3 mln dolarów, tak więc zainteresowanie takimi usługami wzrosło o 2100%. W wielu przypadkach BTC były mieszane przed wysłaniem na giełdy, z których wiele zwiększyło swoje wymagania weryfikacyjne – m.in. konieczność wysłania zdjęcia dokumentów lub innych danych osobowych od swoich klientów.

„Jest to prawdopodobnie spowodowane zwiększonymi regulacjami i dokładniejszymi procesami weryfikacji na giełdach. Zmusiło to właścieieli bitcoina w darknecie, do korzystania z innych usług, aby zatrzeć ślady pochodzenia ich BTC. To wskazuje na szybkie przyjęcie usług mieszania kryptowalut przez podmioty z darknetu”.

– stwierdzono w raporcie.

Użytkownicy bitcoina zacierają ślady

Użytkownicy darknetu jednocześnie wysłali mniej bitcoinów, bezpośrednio do giełd wymagających weryfikacji. Łączna kwota takich transakcji spadła z 53 milionów do 44 milionów dolarów. Jest możliwe, że niektóre z bitcoinów wysłanych do mieszarek, zostały następnie przeniesione do tych giełd – trudno to jednak stwierdzić, ponieważ z natury zadaniem tego typu usług jest zatarcie wszelkich śladów.

W tym samym czasie podwoiła się ilość BTC wysłanych z giełd z wymaganiami weryfikacyjnymi do darknetu. W tamtym roku było to 36 milionów dolarów, a teraz 73 milionów dolarów. To pokazuje, że użytkownicy są bardziej przejęci wysyłaniem nielegalnie zdobytych bitcoinów na giełdy, bez ukrywania ich pochodzenia, niż wysyłaniem bitcoinów z giełd do darknetu.

Prawdopodobnie jest to spowodowane zwiększoną kontrolą giełd kryptowalutowych, które coraz większą wagę przykładają do analizy sieci blockchain. Analiza blockchaina pozwala na śledzenie ruchów bitcoina i jest tworzona w celu wychwytywania przestępców. Niedawno giełda Coinbase weszła we współpracę z DEA i IRC, oferując tym dwóm agencjom rządowym swoje wewnętrzne usługi śledzenia łańcucha bloków.

bitcoin btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.