Uwaga na tokeny Twittera - mogą być oszustwem! | Wiadomości | CrypS.

Uwaga na tokeny Twittera – mogą być oszustwem!

dogecoin

Elon Musk, CEO firmy SpaceX i Tesla, zdecydowanie zaprzeczył plotkom, że jego platforma mediów społecznościowych X (następca Twittera) planuje wprowadzenie swojej własnej kryptowaluty. 


Powyższa odpowiedź powstała na skutek postu dotyczącego fałszywych tokenów opartych na X i Twitterze. Czy Musk wyeliminuje tego rodzaju problem z platformy? 

Musk kontra fałszywe tokeny Twittera

W odpowiedzi na post użytkownika DogeDesigner, Musk odniósł się do problemu tokenów, takich jak X (X) i TwitterDAO (TWITTER), które fałszywie wskazują, że mają związki z platformą mediów społecznościowych. Warto zaznaczyć, że DogeDesigner ostrzegł społeczność krypto przed fałszywkami i artykułami na ich temat. Jednocześnie wyjaśniono, że ani Musk, ani X nigdy nie wprowadzili kryptowalutowego tokena na platformę. W odpowiedzi na takie twierdzenie, Musk dodał: 

I nigdy tego nie zrobimy.

Wcześniejsze aluzje Muska

Co ciekawe – wcześniej Musk dawał aluzje na temat integracji kryptowalut jako opcji płatności na X. Inwestorzy zastanawiali się, czy wprowadzi konkretny token, czy pozostanie przy swoim ulubieńcu – Dogecoinie. Takie rozważania, a także wysyp memicznych tokenów doprowadziły do wątpliwości wśród użytkowników na temat tokenów X. Sytuacji nie pomagają liczne w ostatnim czasie ataki hakerskie i oszustwa, które są coraz bardziej wyrafinowane. Nie dziwi zatem fakt, że niektórzy ludzie po prostu uwierzyli w nowe tokeny związane z platformą. 

Nowa CEO i Dogecoin

Pamiętajmy, że wraz z powołaniem Lindy Yaccarino na nowego CEO, pojawiły się pewne wątpliwości co do prawdopodobieństwa integracji z DOGE. Niemniej jednak, niedawne komentarze Muska ożywiły optymistyczne nastroje wśród inwestorów Dogecoina. Dodatkowo, Musk ogłosił swoją ambitną wizję przekształcenia Twittera w wszechstronną platformę znaną jako X, czyli ,,wszystko w jednym”. Oficjalna zmiana logo i systemu nastąpiła z początkiem lipca.  

Reakcja rynku na słowa Muska

Po potwierdzeniu przez Muska, że nie ma zamiaru wprowadzać tokena krypto, cena Dogecoina wzrosła o ponad 2% w ciągu kilku godzin. To pokazuje, że rynek, a także jego użytkownicy wierzą w DOGE pomimo faktu, że jest to memecoin.

Wykres przedstawia kurs DOGEUSD. Źródło: TradingView.com

Jak widać – wystarczy, że jeden poważny gracz w jakikolwiek sposób insynuuje na temat wartości danej kryptowaluty, to rynek szybko odpowiada jej zakupem, co skutkuje wzrostem kursu. Powiedzmy sobie szczerze – fałszywe tokeny X powinny być wcześniej unicestwiane – przez Muska i jego zespół, a nie przez czujnych użytkowników platformy. 

dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.