Upadek zhakowanej giełdy Altsbit | Wiadomości | CrypS.

Upadek zhakowanej giełdy Altsbit

Michał Misiura
upadła włoska giełda altsbit zhakowana na 7 btc 5 lutego 2020

Mała włoska giełda kryptowalut nie podniosła się po ataku hakerskim, dokonanym na początku lutego. 

Włamanie miało miejsce 5 lutego. Łupem hakerów padło ok. 6,92 bitcoinów (BTC), 23 etery (ETH) oraz mniej popularne altcoiny: Pirate Chain (ARRR), VerusCoin (VRSC) i Komodo (KMD). Łączne straty Altsbit wyniosły około 70 000 USD, według obecnych cen rynkowych.

Giełda sprawnie przystąpiła do likwidacji ciążących na niej zobowiązań. Większość środków przechowywano na zimnych portfelach, tak więc możliwa będzie wypłata przynajmniej części kryptowalut należących do klientów.

Zwroty środków rozpoczną się 10 lutego 2020 r., a zakończą 8 maja 2020 r. Po tej dacie nie będzie już możliwe żądanie zwrotu środków, ponieważ platforma Altsbit zostanie zamknięta. – czytamy w oświadczeniu giełdy.

upadła włoska giełda altsbit zhakowana na 7 btc 5 lutego 2020reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.