Uniswap wystartuje na rozwiązaniu warstwy 2 Arbitrum | Wiadomości | CrypS.

Uniswap wystartuje na rozwiązaniu warstwy 2 Arbitrum

Redakcja
UNISWAP

Propozycja Uniswap, aby wdrożyć projekt na Arbitrum, otrzymała ogromne poparcie wśród społeczności. Po przegłosowaniu, Uniswap wdroży swoje kontrakty V3 na rozwiązaniu warstwy 2.

Uniswap V3 wchodzi na Arbitrum

Uniswap planuje wystartować na platformie warstwy 2 Arbitrum. Użytkownik forum Uniswap Governance o nazwie andy8052 przedstawił wczoraj propozycję sugerującą, że Uniswap V3 powinien wystartować na Arbitrum. Społeczność wykazała silne poparcie. Do głosowania za propozycją zostało użyte aż 40 milionów tokenów UNI i co ciekawe nie było też głosów przeciwko niej.

Arbitrum to rozwiązanie Optimistic Rollup zaprojektowane z myślą o skalowaniu Ethereum. Zaoferuje ono poprawę szybkości transakcji i przepustowości sieci poprzez wykorzystanie sidechaina i wysyłanie transakcji do sieci głównej Ethereum jako calldata. Przewiduje się, że będzie to jeden z wiodących projektów warstwy 2. Oprócz Arbitrum, innym dominującym rozwiązaniem Optimistic Rollup jest Optimism, który ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku. Kiedy Uniswap ogłosił swoją aktualizację V3, zapowiedział, że zostanie ona wdrożona na Optimism wkrótce po jego premierze. Jednak opóźnienia w uruchomieniu Optimism przekonały społeczność do szukania innych rozwiązań. Arbitrum startuje już jutro, w dniu 28 maja.

Najlepszą opcją jest dostępność

– napisał autor propozycji.

Hayden Adams potwierdza

Ogromne poparcie zostało zauważone przez założyciela Uniswap – Haydena Adamsa. Potwierdził on już, że jeśli snapshot przejdzie, Uniswap wdroży kontrakty v3 na Arbitrum. Adams poinformował, że zespół “rozpoczął pracę nad wsparciem interfejsu i planowaniem wdrożenia”.

Dodał też, że Arbitrum nie zastąpi wdrożenia Optimism. Wraz ze zbliżającym się uruchomieniem Arbitrum, projekt w ostatnich tygodniach zyskał spore wsparcie społeczności. Inna flagowa oferta zespołu, MCDEX, jest również wspierana przez kilku liderów branży, w tym Delphi Digital, Alameda Research i DeFiance Capital.

UNISWAPreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.