Ukraina wygrywa z Rosją... pod względem adopcji krypto | Wiadomości | CrypS.

Ukraina wygrywa z Rosją… pod względem adopcji krypto

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Darowizny w bitcoinach na rzecz Ukrainy

Ukraina zajęła trzecie miejsce pod względem adopcji kryptowalut na rok 2022. Tak wynika z danych firmy analitycznej Chainalysis.


Pierwsze miejsce w globalnym indeksie zajął Wietnam, a za nim Filipiny. Na dziewiątym miejscu znalazła się Federacja Rosyjska, a pierwszą dziesiątkę zamykają Chiny.

chainalysis ranking adopcji

Eksperci zauważyli, że na rynkach wschodzących aktywa cyfrowe są częściej wykorzystywane do wysyłania przekazów pieniężnych, oszczędzania i zaspokajania innych potrzeb finansowych ludności:

Te kraje mają tendencję do polegania na bitcoinie i stablecoinach bardziej niż inne.

Dane Chainalysis pokazują również, że większość nowych użytkowników inwestujących w kryptowaluty w okresie wzrostu cen pozostaje na rynku nawet po spadkach.

wykres chainalysis

Kraje rozwijające się dominują w indeksie adopcji w dużej mierze dlatego, że kryptowaluty oferują unikalne, namacalne korzyści w niestabilnym środowisku gospodarczym.

Przy opracowywaniu rankingów Chainalysis brał pod uwagę wskaźniki takie jak:

  • Wartość kryptowalut przechodzących przez scentralizowane giełdy;
  • Obroty w handlu P2P;
  • Wielkość transakcji przeprowadzonych za pomocą protokołów DeFi itp.

Obliczenia oparto na parytecie siły nabywczej na jednego mieszkańca. W 2021 roku Ukraina i Federacja Rosyjska zajęły odpowiednio 4 i 18 miejsce w rankingu Chainalysis.

Darowizny w bitcoinach na rzecz Ukrainyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.