U.S House przedstawia projekt ustawy zezwalającej na uwzględnienie BTC w 401(k) | Wiadomości | CrypS.

U.S House przedstawia projekt ustawy zezwalającej na uwzględnienie BTC w 401(k)

Redakcja
401k

Członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przedstawił projekt ustawy, która ma zapewnić, że korzystanie z Bitcoinów będzie dozwolone w planach emerytalnych 401(k).

Projekt ustawy wspiera ustawę o wolności finansowej

W piątek, 20 maja, Rep. Byron Donalds (R-FL) przedstawił projekt ustawy, która pozwoliłaby Amerykanom na włączenie Bitcoina i większości innych aktywów finansowych do ich planów emerytalnych 401(k).

Jest on odpowiednikiem senackiej ustawy o wolności finansowej z 2022 roku. Oryginalny projekt zawierał identyczne sformułowania i został przedstawiony przez Senatora Tommy’ego Tuberville’a (R-AL) w dniu 5 maja.

Oba dokumenty zostały przedłożone w odpowiedzi na wytyczne Departamentu Pracy USA z marca. Odradzają one firmom inwestycyjnym włączanie kryptowalut w 401(k).

W oświadczeniu Donalds nazwał uwagi Departamentu Pracy “dalekosiężnym i zakrojonym na szeroką skalę dążeniem do centralizacji władzy w Waszyngtonie” i powiedział, że wytyczne “naruszają założycielskie zasady wolności gospodarczej i wolnych rynków”.

Donalds twierdzi, że jego projekt ustawy uzyskał poparcie kilku członków Izby Reprezentantów, w tym Warrena Davidsona (R-OH), Younga Kima (R-CA), Davida Schweikerta (R-AZ) i Toma Emmera (R-MN).

Branża kryptowalut również wyraziła poparcie dla ustawy o wolności finansowej. W oświadczeniu Donaldsa cytowane są Blockchain Association i Chamber of Digital Commerce.

Sukces lub porażka ustawy o wolności finansowej może mieć wpływ na Fidelity Investments – firmę, która na początku tego roku ogłosiła plany zaoferowania Bitcoina w swoich planach emerytalnych 401(k).

401kreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.