Fidelity zaoferuje dostęp do BTC na kontach emerytalnych | Wiadomości | CrypS.

Fidelity zaoferuje dostęp do BTC na kontach emerytalnych

Mariusz Przepiórka
fidelity zamierza umożliwić kupowanie btc na kontach emerytalnych

Fidelity Investments pozwoli swoim klientom na przeznaczenie części oszczędności emerytalnych na zakup bitcoinów. 


Firma, która zarządza aktywami o wartości około 4,2 bln USD, poinformowała we wtorek, że zamierza zezwolić inwestorom na dodanie konta BTC do kont emerytalnych, o ile ich pracodawcy na to pozwolą. Fidelity obsługuje plany oszczędnościowe ponad 23 000 firm. 

Według doniesień medialnych, że nowa funkcjonalność może zostać wprowadzona już latem tego roku. Fidelity pozwoli oszczędzającym na emeryturę przeznaczyć do 20% swojego portfela na bitcoiny, choć ta wartość jeszcze może ulec zmianie.

Opłaty za zarządzanie kontem bitcoinowym będą wynosić od 0,75% do 0,90%, przy czym dokładna kwota będzie zależała od zainwestowanej kwoty i pracodawcy. Oszczędzający poniosą również dodatkową opłatę, której wysokość nie została jeszcze określona.

Dave Gray, szef działu ofert i platform emerytalnych dla zakładów pracy w Fidelity Investments, powiedział, że firma prowadzi rozmowy z pracodawcami na temat uruchomienia kont bitcoinowych. Dodał również, że firma MicroStrategy już wyraziła chęć przystąpienia do kryptowalutowego programu emerytalnego.

Branża sceptyczna wobec kryptowalutowych emerytur

Początkowo Fidelity będzie wspierać bitcoina, ale w przyszłości może dodać również inne kryptowaluty. Firma Fidelity była jedną z pierwszych globalnych instytucji finansowych, które wkroczyły na rynek kryptowalut. Już w październiku 2018 uruchomiła oddział kryptowalutowy, który koncentrował się m.in. na usługach powierniczych.

Branża finansowa jednak dość sceptycznie podchodzi do planów Fidelity. Vanguard Group, główny konkurent Fidelity, twierdzi, że „nie zamierza oferować opcji kryptowalut w ramach swoich planów emerytalnych”. Firma na swojej stronie internetowej wskazuje, że przyczyną takiej decyzji jest wysoka zmienność kryptowalut i ich spekulacyjny charakter. Vanguard podkreśla również, że długoterminowe korzyści z kryptowalut są niepewne.

fidelity zamierza umożliwić kupowanie btc na kontach emerytalnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.