Tylko 13 giełd udostępnia prawdziwy wolumen obrotu | Wiadomości | CrypS.

Tylko 13 giełd udostępnia prawdziwy wolumen obrotu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
giełdy wolumen

Zespół firmy Coin Metrics, zajmującej się analizą kryptowalut, stworzył nowe ramy oceny, jak wiarygodne są dane dotyczące wolumenu giełd. W oparciu o metodologię firmy, rzeczywiste wolumeny transakcji kryptograficznych, są zbliżone do jednej dziesiątej wolumenów zgłaszanych przez większość platform.

Coin Metrics Trusted Volume Framework jest nowym sposobem na dokładniejszy pomiar wolumenu transakcji na rynkach kryptowalut. Wiele giełd, w szczególności te, które wspierają niepłynne altcoiny, są znane z tego że falsyfikują obroty na giełdzie, aby przyciągnąć inwestorów.

“Giełdy są szczególnie znane z tego, że zwiększają wolumen w celu stworzenia rankingu witryn gier lub z innych powodów. Branża jest pełna informacji technicznych, które mogą być trudne do zrozumienia i czasami mylące. Pracujemy nad stworzeniem bardziej przejrzystego środowiska dla tych, którzy są w nim obecni oraz bezpieczniejszego, bardziej godnego zaufania źródła dla tych, którzy mają nadzieję dowiedzieć się więcej”.

– powiedział Jon Geenty, analityk w Coin Matrics.

Zamiast agregować wolumeny z najpopularniejszych giełd w branży, nowy system Coin Metric zbiera dane z 13 zaufanych giełd: Binance/Binance US, Bitbank, Bitfinex, bitFlyer, Bitstamp, Bittrex, CEX.IO, Coinbase, Gate.io, Gemini, itBit, Kraken i Poloniex. Wszystkie te giełdy, poza CEX.IO, Gate,io i Bitbank, zostały również włączone do indeksu giełd Messari “Real 10”, który został utworzony w marcu 2019 roku.

Trzystopniowy test

Coin Metrics poddał popularne giełdy trzystopniowemu testowi pod kątem korelacji wolumenu, analizy ruchu sieciowego i cech jakościowych.

Pierwsza metryka mierzy, czy kanały cenowe danej giełdy są ściśle skorelowane z kanałami cenowymi z dobrze znanych, dobrze uregulowanych giełd, a mianowicie Bitstamp, Bittrex, Coinbase, Gemini, itBit i Kraken. Każda giełda, która wykazała korelację na poziomie 80% lub wyższym, przeszła ten test.

giełdy wolumen
Źródło : Coin Metric

Drugi test polega na powiązaniu wolumenu zgłoszonej giełdy z jej codziennym ruchem w sieci. Uzasadnieniem Coin Metrics jest to, że “zawyżone liczby wolumenów na danej giełdzie powinny mieć wyższy wskaźnik wolumenu w stosunku do innych giełd”.

Na potrzeby testu końcowego, Coin Metrics zmierzył funkcjonalność giełd, w tym dostępność danych historycznych, status regulacji, wymogi KYC, oraz depozyty w walutach fiat. Każda giełda, która uzyskała mniej niż 50 punktów na 89, nie przeszła tego testu.

Które giełdy są więc najmniej godne zaufania? Tylko jedna, maltańska giełda OKEx, nie zaliczyła wszystkich trzech kategorii, natomiast BiBox, ZB.com, LBank i HitBTC nie zaliczyły dwóch.

W oparciu o te założenia rzeczywisty wolumen rynku kryptowalut w ciągu 24 godzin wynosi około 13,25 miliarda dolarów, w porównaniu z prawie 113 miliardami dolarów podanymi przez giełdy.

giełdy wolumenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.