Twórcy Bitfinex otwierają nowy zdecentralizowany rynek | Wiadomości | CrypS.

Twórcy Bitfinex otwierają nowy zdecentralizowany rynek

Mariusz Przepiórka
bitfinex uruchamia zdecentralizowaną platformę dazaar

Twórcy giełdy kryptowalut Bitfinex uruchamiają Dazaar – nową zdecentralizowaną platformę. Dazaar kodowany jest na GitHub, a według oficjalnego komunikatu platforma pozwoli twórcom treści online na natychmiastowe udostępnienie swoich materiałów wideo (także transmisji na żywo) publiczności.

Autorzy, którzy będą korzystać z aplikacji Dazaar Vision nie będą musieli polegać na zewnętrznych stronach do tworzenia treści, takich jak Patreon lub OnlyFans. Będą jedynie musieli działać w ramach jego protokołu open source. Twórcy Dazaar podają, że użytkownik może hostować strony internetowe, przesyłać informacje i  świadczyć usługi w formacie P2P bez jakichkolwiek pośredników.

Platforma Dazaar została zbudowana w protokole Hypercore. Jej utworzenie to wynik frustracji badaczy uniwersyteckich, którzy musieli płacić firmom zarabiającym na sprzedaży danych z badań naukowych. Jest również otwarta na kryptowaluty. Deweloperzy mogą dodać do niej obsługę różnych metod płatności, w tym bitcoin, eter, a także karty kredytowe i debetowe.

Oddzielny projekt

Rzeczniczka projektu Alex Welch podkreśla że Dazaar nie został stworzony lub założony przez Bitfinex. Za platformą stoją po prostu ci sami ludzie, którzy stworzyli giełdę Bitfinex. Welch reprezentuje również Bitfinex oraz jej siostrzaną spółkę Tether. Co ciekawe, obie spółki są obecnie przedmiotem dochodzenia Prokuratora Generalnego Nowego Jorku w związku z podejrzeniem o oszustwa. Oficjalnie podmiotem odpowiedzialnym za platformę Dazaar jest spółka Dazaar Limited.

bitfinex uruchamia zdecentralizowaną platformę dazaar
reklama
reklama