Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD

Konrad Juszczyk
Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD

Twórca projektu NFT Evolved Apes usunął stronę internetową i konto na Twitterze, znikając z 797 ETH, zaledwie tydzień po uruchomieniu.

Twórca Evolved Apes znika

Branża NFT kwitnie, jednak biorąc pod uwagę popularność NFT nieuniknione są nieuczciwe projekty, które będą oszukiwać naiwnych inwestorów. Evolved Apes jest właśnie jednym z takich projektów, gdzie deweloper zniknął ze wszystkimi środkami użytkowników w wysokości 797 ETH, pozostawiając inwestorów na lodzie. Środki te pochodziły z oficjalnej sprzedaży niewymiennych tokenów, które wyprzedały się w zaledwie 10 minut oraz ze sprzedaży osiągniętej na rynku wtórnym. Nie byłoby nic złego w tym, że twórcy projektu są anonimowi i posiadają środki ze sprzedaży, jednak niedotrzymanie obietnic i zostawienie hodlerów NFT samych sobie już jest nienajlepszym posunięciem.

Rug pull miał miejsce tydzień po uruchomieniu projektu. Zakładano, że w przyszłości Evolved Apes staną się awatarami w grze blockchain, którą stworzą twórcy projektu, a cena będzie rosła zapewniając wysokie zwroty inwestorom. Niestety po incydencie cena minimalna (tzw. floor price) za człekoształtną małpę spadła do 0,005 ETH. Artysta stojący za dziełami nie został opłacony, a plany projektu jak kampanie marketingowe, czy gra nie zostaną spełnione. Społeczność stojąca za projektem stara się działać na własną rękę, jednak bez dostępu do smart-contracu i środków, niewiele mogą zdziałać.

Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD
reklama
reklama