Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD

Konrad Juszczyk
Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD

Twórca projektu NFT Evolved Apes usunął stronę internetową i konto na Twitterze, znikając z 797 ETH, zaledwie tydzień po uruchomieniu.

Twórca Evolved Apes znika

Branża NFT kwitnie, jednak biorąc pod uwagę popularność NFT nieuniknione są nieuczciwe projekty, które będą oszukiwać naiwnych inwestorów. Evolved Apes jest właśnie jednym z takich projektów, gdzie deweloper zniknął ze wszystkimi środkami użytkowników w wysokości 797 ETH, pozostawiając inwestorów na lodzie. Środki te pochodziły z oficjalnej sprzedaży niewymiennych tokenów, które wyprzedały się w zaledwie 10 minut oraz ze sprzedaży osiągniętej na rynku wtórnym. Nie byłoby nic złego w tym, że twórcy projektu są anonimowi i posiadają środki ze sprzedaży, jednak niedotrzymanie obietnic i zostawienie hodlerów NFT samych sobie już jest nienajlepszym posunięciem.

Rug pull miał miejsce tydzień po uruchomieniu projektu. Zakładano, że w przyszłości Evolved Apes staną się awatarami w grze blockchain, którą stworzą twórcy projektu, a cena będzie rosła zapewniając wysokie zwroty inwestorom. Niestety po incydencie cena minimalna (tzw. floor price) za człekoształtną małpę spadła do 0,005 ETH. Artysta stojący za dziełami nie został opłacony, a plany projektu jak kampanie marketingowe, czy gra nie zostaną spełnione. Społeczność stojąca za projektem stara się działać na własną rękę, jednak bez dostępu do smart-contracu i środków, niewiele mogą zdziałać.

Twórca projektu NFT ucieka z 2,8 mln USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.