Twórca Infraud Organization przyznał się do winy | Wiadomości | CrypS.

Twórca Infraud Organization przyznał się do winy

Zerelik Maciej
putin haker

Siergiej Miedwiediew, obywatel Rosji, przyznał się w Stanach Zjednoczonych do dokonywania cyberprzestępstw, które przyniosły rzeczywiste straty w wysokości 568 milionów dolarów.

33-latek, przyznał się do winy w zeszłym tygodniu przed Amerykańskim Sądem Rejonowym w Nevadzie. Zeznał, że założył i prowadził Infraud Organization – międzynarodową organizację zajmującą się cyberprzestępczością, która oferowała sprzedaż kart kredytowych i innych kradzionych przedmiotów.

„Jeden z liderów Infraud Organization przyznał się dziś do winy za spisek RICO”

– napisał w oświadczeniu amerykański departament sprawiedliwości.

„Infraud była internetową firmą zaangażowaną w zakrojone na szeroką skalę pozyskiwanie, sprzedaż i rozpowszechnianie skradzionych tożsamości, kradzionych kart debetowych i kredytowych, danych osobowych, informacji finansowych i bankowych, złośliwego oprogramowania komputerowego i innych rodzajów kontrabandy”.

Według władz USA, Miedwiediew prowadził nielegalną działalność przez 7 lat i jest to największa tego typu sprawa w historii kraju. Od 2010 roku organizacja przyniosła zamierzone straty w wysokości około 2,2 mld dolarów oraz ułatwiła sprzedaż 4 milionów skradzionych kart kredytowych.

Pranie brudnych pieniędzy

Miedwiediew prowadził również giełdę kryptowalut i usługi escrow dla 10 901 członków swojej organizacji. Ostatni akt oskarżenia nie ujawnił jednak dokładnej ilości cyfrowych walut, które przepłynęły przez te platformy.

Z dokumentów sądowych wynika jednak, że do maja 2013 roku, Siergiej Miedwiediew stał się posiadaczem 1,04 mln dolarów w walucie cyfrowej Liberty Reserve.

Władzom Stanów Zjednoczonych udało się zamknąć Infraud Organization w lutym 2018 roku. Doprowadziło to do aresztowania Miedwiediewa, który przebywał wtedy w Tajlandii. Władze skonfiskowały również 100.000 bitcoinów, które posiadał przestępca.

Organy ścigania oskarżyły następnie 36 osób, które były członkami operacji „Shadow Web”.

Ostatnio informowaliśmy, że założyciel Centra Tech przyznał się do winy w sądzie amerykańskim, za wyłudzenie 25 milionów dolarów podczas ICO. Zbiórka pieniędzy była wspierana przez boksera Floyda Mayweathera i rapera DJ’a Khaleda. Obaj ponieśli konsekwencje swoich czynów.

putin haker
reklama
reklama