Trzeci współzałożyciel scamu Centra Tech, przyznał się do winy | Wiadomości | CrypS.

Trzeci współzałożyciel scamu Centra Tech, przyznał się do winy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
centratech scam

Sohrab Sharma, jeden ze współzałożycieli firmy Centra Tech zajmującej się kryptowalutami, oskarżony o oszustwo związane z ICO o wartości 25 milionów dolarów, planuje przyznać się do winy.

Zgodnie z raportem opublikowanym przez Bloomberg w dniu 13 lipca, Sharma może próbować uniknąć listopadowego procesu. Jego prawnicy poinformowali sąd federalny, że oskrażony będzie zainteresowany zmianą swojego stanowiska.

Komunikat został ogłoszony po tym, jak 16 czerwca współpracownik Sharmy, Robert Farkas, został skazany za spiskowanie w celu popełnienia oszustw dotyczących umów inwestycyjnych i przelewów bankowych. Farkasowi grozi do 87 miesięcy więzienia i grzywna w wysokości 250.000 dolarów.

Centra Tech – jedno wielkie kłamstwo

Samo założenie Centra Tech opierało się na fałszywych faktach i kłamstwach dotyczących głównych członków zespołu. Firma obiecała uruchomić „Centra Card”, która miała pozwolić na dokonywanie płatności w kryptowalutach u wszystkich sprzedawców akceptujących karty płatnicze Visa lub Mastercard. Później jednak okazało się, że nigdy nie weszli oni we współpracę z żadną z tych dwóch spółek płatniczych.

Założyciele posługiwali się też nazwiskiem nieistniejącego prezesa firmy, Michaela Edwardsa. Twierdzili, że Edwards był absolwentem Uniwersytetu Harvarda z tytułem magistra administracji biznesowej i miał ponad 20 lat doświadczenia w branży bankowej. Kłamali oni również mówiąc o innych członkach zespołu spółki i o posiadaniu licencji na przekazy pieniężne w 38 stanach. Wszystkie fałszywe informacji miały tylko jeden cel: wzbudzić zaufanie inwestorów i wyłudzić jak największą ilość pieniędzy podczas ICO.

Jak twierdzi DOJ, celem twórców Centra Tech było wprowadzanie inwestorów w błąd, aby skłonić ich do inwestycji w tokeny Centra (CTR), podczas ICO.

Wsparcie gwiazd

ICO projektu było wspierane przez gwiazdy, w tym przez byłego profesjonalnego boksera Floyda Mayweathera i producenta muzycznego DJ Khaleda.

Obaj mężczyźni zostali oskarżeni przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o nielegalne promowanie ICO i niepoinformowanie swoich fanów o pieniądzach, które otrzymali za promocję, od firmy Centra Tech.

Sprawa dotycząca trzeciego współzałożyciela – Raymonda Trapani, jest planowana na listopad.

centratech scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.