TOP 5 kryptowalut najczęściej wyszukiwanych w Google w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

TOP 5 kryptowalut najczęściej wyszukiwanych w Google w 2022 r.

Redakcja
kryptowaluty

Bitcoin pozostał na szczycie listy wyszukiwań w wyszukiwarce Google w 2022 roku. Jednak zmniejszony popyt na rynku sprawił, że wyszukiwania słów “buy crypto”, według Goggle Trends, wykazały najgorsze wyniki od lutego 2020 roku.


Kursy kryptowalut odnotowały ogromny spadek w 2022 roku w związku z zacieśnianiem polityki Fed, a także upadkiem platform kryptowalutowych takich jak FTX, Terra, Celsius Network. Całkowita wycena rynku kryptowalut zmalała w ciągu roku o 70%, do poziomu 770 mld USD. To wskazuje na masowy exodus traderów i inwestorów z branży.

Portal finansowy DollarGeek zebrał dane dotyczące tego, które kryptowaluty były najczęściej googlowane. Bitcoin odpowiadał za ponad 28 milionów zapytań (4,5 z USA). Dogecoin zajął drugie miejsce z 5,85 mln zapytań na całym świecie. Shiba Inu jest na trzecim miejscu z 4,43 mln zapytań.

Ciekawe jest to, że w Stanach Zjednoczonych meme coin Shiba Inu jest bardziej popularny niż DOGE (1,29 mln vs. 729 tys. zapytań).

Czwarte miejsce przypada na Ethereum (3,84 mln zapytań na świecie). Cardano, dopełnia pierwszą piątkę z około 1,47 mln wyszukań.

Mimo, że wartość BTC spadła o 65% i niektórzy uważają, że zanurkuje jeszcze głębiej do 10 000 dolarów, inwestorzy wykazują zainteresowanie jego kupnem. W ciągu ostatnich 12 miesięcy większość wyszukiwań dotyczyła raczej “jak kupić BTC” niż “jak sprzedać BTC”.

kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.