Tokeny JUNO o wartości 36 mln USD wylądowały w niewłaściwym portfelu | Wiadomości | CrypS.

Tokeny JUNO o wartości 36 mln USD wylądowały w niewłaściwym portfelu

Anna Sutowicz
Literówka przenosi 36 milionów dolarów w przejętych tokenach JUNO do niewłaściwego portfela

W ubiegłym tygodniu społeczność JUNO przegłosowała kontrowersyjną propozycję. Zdecydowano o odebraniu ok. 3,1 mln JUNO adresowi, który mógł zbyt mocno wykorzystać system airdropu tokenów. Okazuje się, że przez literówkę tokeny nie trafiły do właściwego portfela.


Kontrowersyjne głosowanie

W zeszłym tygodniu społeczność JUNO podjęła bardzo dyskusyjną decyzję. Głosowanie dotyczyło skonfiskowania milionów tokenów JUNO wartych 36 mln USD z portfela inwestora Takumi Asano oskarżonego o oszustwo. Zamiast przekazać środki na adres kontrolowany przez społeczność JUNO, w wyniku pomyłki programowej wysłano środki do niewłaściwego portfela.

Decyzja o przeniesieniu środków została podjęta niezależnie od tego, czy japoński inwestor Takumi Asano rzeczywiście oszukał, czy po prostu mądrze dysponował swoimi środkami, które zdywersyfikował na wielu adresach.

Wystąpił błąd

Andrea Di Michele, członek zespołu założycielskiego JUNO, którego nazywa się „Dimi”, powiedział, że niewłaściwy transfer nastąpił na skutek błędu kopiuj-wklej.:

Kiedy podałem programistom [Proposal 20] adres smart kontraktu [Unity], wkleiłem adres kontraktu, a tuż pod nim wstawiłem hash transakcji. Ale nie napisałem „to jest hasz transakcji”, po prostu dodałem hash.

W jego opinii, programiści przypadkowo skopiowali hash transakcji razem z adresem portfela, biorąc go za jego część. Następnie wysłali na niego środki. W związku z tym tokeny JUNO o wartości ok. 36 mln USD, trafiły na adres, do którego nikt nie ma dostępu. Spośród blisko 120 walidatorów JUNO żaden nie zauważył, że adres został wklejony nieprawidłowo.

Daniel Hwang, szef protokołów w firmie Stakefish, jeden z walidatorów firmy Juno, twierdzi, że walidatorzy powinni dołożyć wszelkiej należytej staranności, aby rzeczywiście sprawdzić kod, który jest uruchamiany. Cała ta sytuacja raczej nie wróży dobrze temu projektowi.

Literówka przenosi 36 milionów dolarów w przejętych tokenach JUNO do niewłaściwego portfela
reklama
reklama