Token WallStreetBets traci 90% wartości | Wiadomości | CrypS.

Token WallStreetBets traci 90% wartości

Mariusz Przepiórka
token wallstreetbets tonie

Wiele wskazuje na to, że kluczowa postać stojąca za kryptowalutą związaną ze społecznością subreddit WallStreetBets wyprzedała dużą liczbę tokenów, które były zarezerwowane dla zespołu.


Społeczność WSB Coin uderzyła na alarm dziś rano, powołując się na dane blockchain, które pokazują, że użytkownik zjz.eth – który według jego profilu na Twitterze prowadzi boty moderacyjne WallStreetBets – w ciągu kilku godzin sprzedał dużą sumę WSB Coin za pośrednictwem Uniswap.

Po tej wiadomości cena WSB Coin w ciągu kilku godzin spadła o prawie 90%.

Użytkownik Twittera o pseudonimie Ice Bagz jako pierwszy zwrócił uwagę na ten incydent. Następnie ZachXBT stwierdził, że zjz.eth „nagle pozbył się dużej części zasobów WSB należących do zespołu za 635 tys. USD (334 ETH)”. Analitycy bezpieczeństwa kryptowalutowego PeckShield stwierdzili później w tweecie, że inny portfel, do którego zjz.eth przesłał dużą kwotę WSB Coin „również zrzucił tokeny za 8,312 ETH”.

ZachXBT stwierdził później w osobnym tweecie, że inny moderator WSB Coin o pseudonimie OIP pomógł autoryzować transakcje, działając jako drugi współsygnatariusz w portfelu z wielokrotną autoryzacją.

Panika w społeczności

Inna kluczowa postać projektu o pseudonimie WSBMod zorganizowała pilne spotkanie na Twitter Spaces, aby odpowiedzieć na obawy społeczności. W spotkaniu wzięło udział ponad 8000 osób. Według jednego z uczestników organizatorzy spotkania próbowali skontaktować się z użytkownikiem zjz.eth w celu wyjaśnienia sytuacji, ale nie uzyskali odpowiedzi.

WSBMod opublikował później tweeta skierowanego do zjz.eth, ostrzegając: „Jeśli nie skontaktujesz się ze mną w ciągu 4 godzin, o sprawie powiadomię policję i FBI. Mamy Twoje pełne namiary. Nie rozumiem, dlaczego miałbyś to zrobić. Jeśli jest jakieś wytłumaczenie musisz się odezwać. Możesz jeszcze zwrócić pieniądze”.

WSB Coin miał premierę 2 maja i był zapowiadany jako „oficjalny nieoficjalny memecoin r/wallstreetbets”. 10% podaży tokena zarezerwowano dla WallStreetBets, a 5% dla moderatorów.

token wallstreetbets toniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.