Token o nazwie "Scam" osiągnął 70 mln USD kapitalizacji rynkowej w godzinę | Wiadomości | CrypS.

Token o nazwie „Scam” osiągnął 70 mln USD kapitalizacji rynkowej w godzinę

Michał Misiura
Simple Cool Automatic Money czyli scam, który osiągnął 70 mln USD kapitalizacji rynkowej

Tiktoker Andre Lewis, znany jako @Dreesuschrist, stworzył kryptowalutę-żart o nazwie Simple Cool Automatic Money (Scam). Token wybity na Binance Smart Chain, osiągnął kapitalizację rynkową 70 mln USD w godzinę od powstania – podało Vice.

@dreesuschrist

#greenscreen who else you know can do this with no help in an hour? #crypto #cryptok #honestdre #dreworkd

♬ SOLD OUT – Devin Kennedy

Lewis powiedział, że swoim Scam’em chciał zakpić z innych shitcoinów lub kryptowalut, których twórcy zarabiają na schemacie Pump & Dump. Wyemitowanie 10 bilionów Simple Cool Automatic Money, kosztowało go 0,7 BNB, czyli w chwili wypuszczenia projektu 400 USD.

SCAM odniósł niespodziewany sukces i bez żadnych działań marketingowych, po godzinie od pojawienia się na Pancake Swap, osiągnął 70 mln USD kapitalizacji rynkowej. Po zdobyciu szczytu jego wartość szybko spadła do 7 mln USD. Obecnie market cap Simple Cool Automatic Money wynosi 2,5 mln USD. Tokeny znajdują się na 1600 adresach.

Rozczarowani i Scamily

W rozmowie z Vice, Lewis mówił, że wraz ze spadkiem wartości shitcoina, pojawiło się sporo niezadowolonych osób. Niektóre zaczęły nękać jego rodzinę. „Zrobiłem to jako żart. Nikt nie powiedział ci, żebyś kupił to gówno – nazywa się Scam, ty głupi sukinsynu” – podsumował.

Wraz z powstaniem shitcoina, wokół projektu pojawiła się społeczność, która przyjęła nazwę Scamily. Na jej kanale na Discordzie jest obecnie 960 użytkowników. Osoby skupione wokół SCAM’u miały stworzyć jego oficjalną stronę internetową (scamily.io) oraz pompować token udostępniając nagrania Lewisa. Tiktoker twierdzi, że nie znał ich wcześniej.

Plan na rozwój projektu

Według ostatnich zapowiedzi tiktoker planuje obrócić żart w coś dobrego. Jednym z pierwszych kroków było spalenie 99,5% podaży Simple Cool Automatic Money. 9,958,976,747,79 z łącznej puli 10 000 000 000 000 tokenów, trafiły na adres 0x000000000000000000000000000000000000dead.

W tej chwili istnieje cała tokenomia projektu, a scamily zamierza opracować jego whitepaper. Lewis chce wykorzystać go, żeby zrobić „coś pożytecznego”, np. edukować ludzi na temat tego, na co powinni zwrócić uwagę, zanim w coś zainwestują.

Ludzie nie inwestują w coiny ze względu na użyteczność; inwestują, ponieważ coin będzie notowany na CoinGecko, CoinMarketCap lub Coinbase. Inwestują w oparciu o wiadomości, a nie to, co może osiągnąć dany token – powiedział Lewis.

Tokenomia Simple Cool Automatic Money:

tokenomia tokenu scam
Simple Cool Automatic Money czyli scam, który osiągnął 70 mln USD kapitalizacji rynkowej
reklama
reklama