To będzie ważna strefa wsparcia dla bitcoina - wskazuje Arthur Hayes i pisze, na jakie altcoiny stawia | Wiadomości | CrypS.

To będzie ważna strefa wsparcia dla bitcoina – wskazuje Arthur Hayes i pisze, na jakie altcoiny stawia

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Współzałożyciel giełdy BitMEX, Arthur Hayes, ma złe wieści dla byków. Kurs bitcoina ma nadal spadać. Do jakiego poziomu? Biznesmen zna i odpowiedź na to pytanie.


  • Arthur Hayes twierdzi, że kurs bitcoina będzie nadal spadał,
  • Biznesmen chce zainwestować nie tylko w BTC, ale też co najmniej w dwa altcoiny.

Arthur Hayes prognozuje spadki

Kurs bitcoina spada przed halvingiem. Takie samo zjawisko miało miejsce też w 2020 r. Według Hayesa BTC będzie jeszcze taniało. Jego zdaniem cena może spaść aż do 33 600 USD. Dziś jeden bitcoin kosztuje 39 930 USD, co oznacza spadek o 3% w skali tygodnia.

Skąd jednak bierze się kwota 33 600 USD? Hayes zakłada bowiem, że dojdzie do aż 30-procentowej korekty w stosunku do kwoty 48 000 USD, ile BTC kosztowało w momencie zatwierdzenia ETF-ów.

W co warto inwestować?

W co więc warto inwestować w takim okresie? Czy zakup bitcoina teraz lub za niedługo to dobry pomysł? Hayes wskazuje, że sam czekałby z zakupem do czasu, gdy kurs kryptowaluty spadnie poniżej 35 000 USD.  Obserwuje jednak też solanę i dogwifhat (WIF), memecoina, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności.

W chwili pisania tego tekstu cena jednego dogwifhata wynosiła 0,343 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o prawie 50%.

Z kolei cena solany wynosiła 86,16 USD. W ciągu ostatniej doby spadła o 1,6%.

Co dokładnie ma miejsce na rynku kryptowalut?

Warto jednak zadać sobie pytanie, dlaczego bitcoin traci na wartości. Po pierwsze, mamy naturalną korektę, która jest odpowiedzią na wzrosty, jakie trwały dłuższy czas. Rynek czekał na decyzję SEC w sprawie ETF-ów. Kiedy ją poznał i usłyszał sakramentalne „tak” sprzedał fakt (wcześniej kupując tylko plotkę).

Tego typu korekty przed halvingowe – jak wspomnieliśmy już wcześniej – miały miejsce też w czasie poprzednich cykli i nie przekreślały hossy.

Hayes może mieć rację, by poczekać z zakupami. Pytanie, czy bitcoin spadnie aż tak nisko, jak wskazuje były szef BitMEX? Pamiętajmy, że za 5 dni odbędzie się kolejne posiedzenie władz Fedu. Jeżeli te podejmą decyzję o pierwszym od dawna cięciu stóp proc., kurs może nagle wystrzelić.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.