THETA trafia do top 10 największych kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

THETA trafia do top 10 największych kryptowalut

Konrad Juszczyk
theta

Natywny token Theta Network osiąga nowe rekordy wszech czasów trafiając na 10 miejsce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

THETA wchodzi do TOP 10

Theta Labs została założona w 2017 roku jako spółka zależna firmy Sliver.tv zajmującej się transmisją strumieniową w wirtualnej rzeczywistości na żywo. Natywny token Theta, czyli zdecentralizowanej sieci dostarczania wideo opartej na blockchainie znalazł się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. THETA wyprzedziła LINK, XLM oraz DOGE, pnąc się nadal do góry. Warto podkreślić, że cyfrowa waluta zyskała prawie 70% w ciągu ostatnich 7 dni, z czego w ciągu ostanich 24 godzin wzrosła o 17%.

wykres THETA
Wykres THETA (3 miesiące) – źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/theta/

Skąd wynikają wzrosty THETA?

Nowy rekord wszech czasów dla THETA nastąpił wkrótce po tym, jak Theta Labs uzyskała swój drugi patent na projekty zdecentralizowanych filmów i dostarczania danych opartych na blockchainie w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych 16 marca. Czynnikami, które poruszyły kryptowalutą były również: wydanie ThetaSwap v1, czyli DEX’u zbudowanego na blockchainie Theta oraz głośne plany zbudowania rynku NFT.

Warto dodać, że Theta Network aktywnie rozwija swój program walidacyjny, przyciągając współpracę z największymi firmami, takimi jak Google, Samsung i Sony, czy głównymi firmami branżowymi, takimi jak Binance, czy Blockchain.com. Sukces projektu można przypisać również doradcom Theta Network, czyli Steve Chen (współzałożyciel YouTube) i Justin Kan (współzałożyciel Twitch).

kapitalizacja rynkowa kryptowalut 2021
Kapitalizacja rynkowa kryptowalut – źródło: https://coinmarketcap.com/
theta
reklama
reklama