The Wall Street Journal ujawnił właścicieli Tethera | Wiadomości | CrypS.

The Wall Street Journal ujawnił właścicieli Tethera

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Jak podaje The Wall Street Journal (WSJ), zaledwie cztery osoby posiadały 86% udziałów w Tether Holdings. Dokumenty potwierdzające informacje pochodzą z 2018 roku.


W publikacji zwrócono uwagę, że emitent stablecoina USDT, którego wartość rynkowa wynosi 68 miliardów dolarów, nadal nie ujawnia informacji w takim samym stopniu jak odpowiednie tradycyjne instytucje.

Firma została założona przez byłego chirurga plastycznego Giancarlo Devasini i Brocka Pierce’a, przedsiębiorcę i kryptoewangelistę. Zarejestrowano ją na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych we wrześniu 2014 roku.

Pierce wkrótce opuścił Tethera, natomiast Devasini pozostaje jego CFO. WSJ cytuje przedsiębiorcę:

“Stany Zjednoczone byłyby w lepszej sytuacji, gdyby patriotyczni Amerykanie, tacy jak ja, nadal byli właścicielami firm. Kapitał, z którego zrezygnowałem, wynosił prawdopodobnie 6-10 mld dolarów. Czy był to właściwy wybór? Nie wiem.”

Devasini pomógł również opracować i uruchomić giełdę kryptowalut Bitfinex. Obie firmy w znacznym stopniu pokrywają się w zakresie zarządzania. Na przykład ich dyrektorem generalnym jest Jean-Louis van der Velde. Jak podaje WSJ, to Devasini podejmuje jednak kluczowe decyzje.

Pierce, poprzez swoją firmę Internet Gaming Entertainment, był związany ze Stevem Bannonem – niegdyś strategiem w administracji prezydenta USA Donalda Trumpa.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.