Tether wycofuje USDT z topowych blockchainów | Wiadomości | CrypS.

Tether wycofuje USDT z topowych blockchainów

tether-usdt

Od dziś (tj. 17 sierpnia br.) emitent czołowego stablecoina zaprzestał wybijać USDT w kilku sieciach kryptowalutowych. Co wpłynęło na taką decyzję?


Najnowszy ruch Tethera spowodowany został spadkiem popularności niektórych blockchainów, a także niewykazywaniem przez nie oznak ożywienia pod względem aktywności użytkowników. 

Tether porzuca kilka topowych blockchainów

W gronie sieci, w których USDT nie będzie już dostępny, znalazły się: Kusama, Bitcoin Cash i Omni. Od dziś Tether zaprzestał wybijania swojego stablecoina na tych blockchainach. Należy jednak dodać, iż użytkownicy będą nadal mogli wymieniać swoje USDT wydane na nich wcześniej, przez co najmniej kolejne 12 miesięcy. 

Inną opcją jest wymiana wspomnianych USDT w innych sieciach blockchain za pośrednictwem giełd kryptowalut tj. Bitfinex. Tether zaznaczył, iż dokładnie przemyślał swoją decyzję. Dodał obok, że kierowała nim troska o bezpieczeństwo użytkowników. 

“Jeśli blockchain nie cieszy się znaczną popularnością przez dłuższy czas i nie wykazuje oznak ożywienia we wskaźnikach użytkowania, utrzymanie wsparcia staje się nieefektywne i może zagrozić bezpieczeństwu i nadzorowi regulacyjnemu” 

-wyjaśnił emitent USDT. 

Chęć zaangażowania w ekosystem Bitcoina

Omni, jako pierwsza warstwa, z której Tether korzystał w 2014 r., umożliwiała mu emisję “stabilnych” wirtualnych walut na blockchainie największej z kryptowalut. W ostatnich latach jednak wykorzystanie USDT na Omni znacznie się zmniejszyło. 

Tether zaznaczył, że być może w przyszłości ponownie rozważy emisję USDT w sieci Bitcoina za pomocą Omni. Warunkiem jest jednak widoczny wzrost zainteresowania na zdecentralizowanej giełdy Omni Layer oraz wykorzystania protokołu wydawania tokenów.

Emitent USDT koncentruje się na protokole RGB, który stanowi poufny i skalowalny system inteligentnych kontraktów, działający na warstwie 2 i 3 należącej do BTC. Tether zakłada, iż powróci do emisji USDT na Bitcoinie, obierając właśnie tę ścieżkę.

tether-usdtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.