Tether podejmuje kluczowy ruch w związku z halvingiem Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Tether podejmuje kluczowy ruch w związku z halvingiem Bitcoina

Karolina Zawodnik
Tether inwestycja

Emitent największego ze stablecoinów postanowił wybić 1 miliard nowych monet USDT. Decyzja ta została podjęta na tle odliczania do wyczekiwanego przez społeczność kryptowalut halvingu bitcoina (BTC). Wydarzenie to może potencjalnie zwiększyć zmienność na wspomnianym rynku.


  • Tether prawdopodobnie przygotowuje się do potencjalnej podwyższonej aktywności inwestorów kryptowalut na rynku w związku z nadchodzącym halvingiem BTC,
  • Wspomniany emitent największego ze stablecoinów postanowił wyemitować 1 mld nowych monet USDT w sieci Ethereum.

Tether drukuje kolejne USDT

Zaledwie na kilka godzin przed zbliżającym się halvingiem największy emitent stablecoinów postanowił wybic dodatkowy 1 miliard USDT w sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty. Posunięcie to wywołało szeroko zakrojone spekulacje wśród społeczności wirtualnych walut. Rodzi to potencjalne pytania o dynamikę rynku przed i po wydarzeniu zmniejszającym nagrodę blokową BTC o połowę.

Kwestię tę poruszył dyrektor generalny Tethera – Paolo Ardoino. Podkreślił, iż mimo że wspomniana transakcja została autoryzowana, nowe USDT oczekuje obecnie na emisję i jest przeznaczone na przyszłe zapasy i wymiany między sieciami.

Obserwatorzy rynku zauważyli jednak, iż wspomniany ruch ma miejsce na tle wzmożonej aktywności inwestorów. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu USDT wzrósł o ponad 20%. Aktualna kapitalizacja rynkowa tego stablecoina przekracza zaś 109 miliardów dolarów.

Zgodnie z oczekiwaniami “zastrzyk” dodatkowych USDT może jeszcze bardziej zwiększyć płynność, tym samym potencjalnie wpływając na dynamikę handlu w okresie poprzedzającym halving bitcoina.

Obserwacje dot. emisji USDT przez Tethera

Popularna firma analityczna, znana na platformie X, jako SpotOnChain wskazała, że tylko w ciągu ostatnich 30 dni Tether wyemitował aż 5 miliardów USDT! Kwotę tę obejmują 2 miliardy USDT wydane na Ethereum oraz 3 miliardy USDT wydane w sieci Tron. Przy tym znaczna część z tej sumy została już zdeponowana na głównych giełdach wirtualnych walut.

Tether inwestycjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.