Tether pomoże zwalczać pranie brudnych pieniędzy dzięki nowej integracji | Wiadomości | CrypS.

Tether pomoże zwalczać pranie brudnych pieniędzy dzięki nowej integracji

Maciej Żerelik
tether usdt rezerwy

Tether zintegruje rozwiązanie firmy Notabene, aby dostosować się do wytycznych Financial Action Task Force. Ruch ten pomoże też zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i międzynarodowej przestępczości.

Tether chce rozprawić się z nielegalnymi transferami. Największy dostawca stablecoinów w branży ogłosił we wtorek, że zintegruje rozwiązanie firmy zajmującej się bezpieczeństwem płatności Notabene. Dzięki temu posunięciu spółka będzie mogła dostosować się do wytycznych Financial Action Task Force (FATF) i przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy za pomocą swojego stablecoina USDT.

Rozwiązanie Notabene pozwoli Tetherowi bezpiecznie przesyłać dane użytkowników robiących duże transfery do dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). To z kolei umożliwi dostosowanie się do nowych wytycznych określonych przez FATF, globalną organizację nadzorującą finanse.

Zgodnie z wytycznymi FATF, VASP zajmujące się wirtualnymi aktywami powinny przekazywać określone dane klientów między kontrahentami dla transakcji powyżej określonego progu. Komentując integrację z Notabene, Leonardo Real, CCO Tethera, stwierdził:

Ponieważ Travel Rule tradycyjnie stosuje się do instytucji finansowych, teraz jest idealny moment, aby wspierać współpracę między tradycyjnymi i cyfrowymi kanałami. Wszystko po to, aby stworzyć lepsze usługi dla klientów na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy poprowadzić szarżę w imieniu wszystkich stablecoinów, aby dokonać pozytywnej zmiany w kierunku ochrony naszych klientów.

Gotowość Tethera do przestrzegania wytycznych FATF kontrastuje z poprzednimi kontrowersjami. Na początku tego miesiąca, firma znalazła się pod ostrzałem z powodu raportu Bloomberga. Twierdził on, że firma posiadała miliardy dolarów chińskiego długu, w momencie, w którym międzynarodowymi rynkami wstrząsnął kryzys Evergrande.

Ponadto Tether i Bitfinex zostały niedawno ukarane łączną grzywną w wysokości 42,5 miliona dolarów przez Commodity Futures Trading Commission za podawanie fałszywych informacji dot. zabezpieczenia USDT.

tether usdt rezerwyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.