Tether pomoże zwalczać pranie brudnych pieniędzy dzięki nowej integracji | Wiadomości | CrypS.

Tether pomoże zwalczać pranie brudnych pieniędzy dzięki nowej integracji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether usdt rezerwy

Tether zintegruje rozwiązanie firmy Notabene, aby dostosować się do wytycznych Financial Action Task Force. Ruch ten pomoże też zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i międzynarodowej przestępczości.

Tether chce rozprawić się z nielegalnymi transferami. Największy dostawca stablecoinów w branży ogłosił we wtorek, że zintegruje rozwiązanie firmy zajmującej się bezpieczeństwem płatności Notabene. Dzięki temu posunięciu spółka będzie mogła dostosować się do wytycznych Financial Action Task Force (FATF) i przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy za pomocą swojego stablecoina USDT.

Rozwiązanie Notabene pozwoli Tetherowi bezpiecznie przesyłać dane użytkowników robiących duże transfery do dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). To z kolei umożliwi dostosowanie się do nowych wytycznych określonych przez FATF, globalną organizację nadzorującą finanse.

Zgodnie z wytycznymi FATF, VASP zajmujące się wirtualnymi aktywami powinny przekazywać określone dane klientów między kontrahentami dla transakcji powyżej określonego progu. Komentując integrację z Notabene, Leonardo Real, CCO Tethera, stwierdził:

Ponieważ Travel Rule tradycyjnie stosuje się do instytucji finansowych, teraz jest idealny moment, aby wspierać współpracę między tradycyjnymi i cyfrowymi kanałami. Wszystko po to, aby stworzyć lepsze usługi dla klientów na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy poprowadzić szarżę w imieniu wszystkich stablecoinów, aby dokonać pozytywnej zmiany w kierunku ochrony naszych klientów.

Gotowość Tethera do przestrzegania wytycznych FATF kontrastuje z poprzednimi kontrowersjami. Na początku tego miesiąca, firma znalazła się pod ostrzałem z powodu raportu Bloomberga. Twierdził on, że firma posiadała miliardy dolarów chińskiego długu, w momencie, w którym międzynarodowymi rynkami wstrząsnął kryzys Evergrande.

Ponadto Tether i Bitfinex zostały niedawno ukarane łączną grzywną w wysokości 42,5 miliona dolarów przez Commodity Futures Trading Commission za podawanie fałszywych informacji dot. zabezpieczenia USDT.

tether usdt rezerwyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.